Skocz do zawartości

BW od 2014r.


jacek1102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie.

Akwarium stoi już od 2014r.

Podmiana wody co tydzień wodą z RO przefiltrowaną przez torf ok. 40 litrów, dna nie odmulam, bo pełno tam szyszek i liści.

Akwarium 100 cm dł x 50 cm wys x 40 cm szer.

Oświetlenie LED.

Filtr zewnętrzny Fluval 306

Filtr wewnętrzny        AQUAEL FAT 2

Grzałka z termostatem AQUAEL 150

Podłoże to piasek.

Na dnie pełno korzeni, liści, gałęzi dębu i szyszek.

Temp.  25 – 26 st. C

PH       6,4 – 6,6 

KH      1 st n

GH      1  st n

NO3    0 -5 mg/l

PO4    1 – 1,2 mg/l

Reszty parametrów nie mierze, bo nie nawożę.

Karmie karmą suchą jeden raz dziennie (Tubivit, Welsi Graan, Supervit Chips, i Bio Vit.

Żywą Artemią jeden, dwa razy w tygodniu jak jest czas by ją zrobić.

RYBY

Bystrzyk Amandy      25 szt.

Kirysek Pstry             9 szt.

Zbrojnik (Glonojad) 1 samiec + 2 samiczki.

Jakieś rośliny już nie pamiętam nazw wszystkie przyczepione do korzeni.

 

Zastanawiam się czy dodać do obecnej obsady jeszcze parkę Pielęgniczek Ramireza?, bo dwie parki to już za dużo by było.

post-15474-0-05388000-1512735993_thumb.jpg

post-15474-0-12698200-1512736041_thumb.jpg

post-15474-0-55598800-1512736090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium, dość naturalnie wygląda i spora ilość dobroczynnego syfku na dnie na pewno się rybom podoba :)

 

 

 

Zastanawiam się czy dodać do obecnej obsady jeszcze parkę Pielęgniczek Ramireza?, bo dwie parki to już za dużo by było.

Poszedłbym tu spokojnie w 3 pary, agresja samców się rozłoży jak będzie ich 3. W tak przygraconym dnie każda para znajdzie miejsce dla siebie a w tym litrażu i przy takiej reszcie obsady akwarium nie będzie przerybione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

 

Byłem dzisiaj w zoologu mają ramirezki electric blue, tych jeszcze nie miałem, ale takie jakieś nie za bardzo, są też kakadu i chyba te kupię tylko nie wiem czy jedną parkę, czy 1+2.

Na początku tego BW miałem pielęgniczki agassiza 1+3. Do pierwszego tarła było spoko, a potem została parka z młodymi.

 

DavyJones

Mało roślin  :razz: . To miało być typowe BW i takie było na początku, ale jakoś bez roślin nie mogę się obejść, chyba sentyment do roślinniaka został z poprzednich czasów.

I jeszcze filmik, po lewej na górze na korzeniu krewetka filtrująca została jeszcze po likwidacji poprzedniego akwarium. 

Ej za duży filmik, nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...