Skocz do zawartości
ahr

[45] Miała być Azja vol.3

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli startuje moja powiększona Azja. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie zalana.

Plan jest taki, że to kolejne szkło którego obsługa ogranicza się do karmienia i podmian wody.

Szkło to standardowa 45: 50x30x30cm

Filtracja: HMF napędzany Patem mini, 3cm gąbka 30ppi, mam nadzieję, że to zadziała. Wklejony pasek plexi oddzielający gąbkę od piachu - nie planuję prędko ruszać tego szkła, więc chciałbym mieć możliwość za jakiś rok wyjąć gąbkę i ewentualnie przepłukać bez ruszania podłoża.

Za gąbką ukryta grzałka Aquael Gold 50W.

Oświetlenie: docelowo 3W Leddy Tube Sunny (ten z 30, w tej chwili założony moduł 6W). Jakby kogoś interesowało to 0,067W/L. ;)

Podłoże: oczywiście piach plus kulki g-t. Na dole szkła pasek czarnej folii, żeby sinicom lekko nie było.

Rośliny: w zasadzie to co do tej pory - kryptokoryny, pogostemon helferi, bucephalandry, jakiś mech, oczywiście trawnik z małego heńka i lileaopsis brasiliensis(chyba, taka mała trawka) oraz Utricularia Graminifolia - to podobno wymagające ziele, okaże się.

Obsada: Danio margaritatus, krewetki, helenki jakieś, czy samce endlera tutaj trafią jeszcze nie wiem.

Widoczek szkła:

Niedługo start

HMF:

HMF 1

HMF 2

HMF 3

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Nie masz uprawnień do przeglądania tej grafiki".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie wyjdzie super. 

Dlaczego za HMF nie planujesz włożyć jeszcze jakiś mediów? Może lawa wulkaniczna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę się nad tym zastanowić. Może trochę ceramiki z fzn-a. Lawy chyba bym nie zaryzykował, podobnie jak bazaltu.

Obsada będzie raczej skromna, więc nawet bakterie na gąbce nie będą miały za wiele do roboty, nie wspominając o tych w podłożu.

Jak wyjdzie to się okaże, na ile moje plany pokryją się z rzeczywistością. Duże plany wiążę z tą Utricularia Graminifolia, bardzo chciałbym sprawdzić czy będzie rosła w takich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, z lawą i bazaltem jest różnie, jedno raz zatwardza, drugie nie...co jest dziwne bo podobno to zawsze jest to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw substrat:

Substrat

Potem podłoże roślinne:

Podłoże roślinne

A na koniec trochę roślin, korzeni i zalewamy:

Zalewanie

E: I wystartowało.

Start

Edytowane przez ahr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co jeszcze pogostemon słabo wygląda. Mały heniek powoli odbija młodymi . Za to podobno najbardziej wymagający trawnik wygląda najlepiej. Dziesięć dni temu wylądowało już docelowe oświetlenie 3W. A w tym tygodniu cztery endlery. Potasu trochę i carbo daję, ciekawe kiedy mi się znudzi...

2018 01 04

W rzeczywistości jest dużo jaśniej, tylko balansem jest zjechane żeby piach oczu nie wypalał. Choć się trochę w okrzemkach kryje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje, ale ja bym tu wcisną jeszcze z 2 bryłki Scenery Stone.

Ale nie zrobisz tego no nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2018 01 14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi