Skocz do zawartości

[45] Miała być Azja vol.3


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli startuje moja powiększona Azja. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie zalana.

Plan jest taki, że to kolejne szkło którego obsługa ogranicza się do karmienia i podmian wody.

 

Szkło to standardowa 45: 50x30x30cm

Filtracja: HMF napędzany Patem mini, 3cm gąbka 30ppi, mam nadzieję, że to zadziała. Wklejony pasek plexi oddzielający gąbkę od piachu - nie planuję prędko ruszać tego szkła, więc chciałbym mieć możliwość za jakiś rok wyjąć gąbkę i ewentualnie przepłukać bez ruszania podłoża.

Za gąbką ukryta grzałka Aquael Gold 50W.

Oświetlenie: docelowo 3W Leddy Tube Sunny (ten z 30, w tej chwili założony moduł 6W). Jakby kogoś interesowało to 0,067W/L. ;)

Podłoże: oczywiście piach plus kulki g-t. Na dole szkła pasek czarnej folii, żeby sinicom lekko nie było.

Rośliny: w zasadzie to co do tej pory - kryptokoryny, pogostemon helferi, bucephalandry, jakiś mech, oczywiście trawnik z małego heńka i lileaopsis brasiliensis(chyba, taka mała trawka) oraz Utricularia Graminifolia - to podobno wymagające ziele, okaże się.

Obsada: Danio margaritatus, krewetki, helenki jakieś, czy samce endlera tutaj trafią jeszcze nie wiem.

 

Widoczek szkła:

Niedługo start

 
HMF:

HMF 1

HMF 2

HMF 3

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nad tym zastanowić. Może trochę ceramiki z fzn-a. Lawy chyba bym nie zaryzykował, podobnie jak bazaltu.

Obsada będzie raczej skromna, więc nawet bakterie na gąbce nie będą miały za wiele do roboty, nie wspominając o tych w podłożu.

 

Jak wyjdzie to się okaże, na ile moje plany pokryją się z rzeczywistością. Duże plany wiążę z tą Utricularia Graminifolia, bardzo chciałbym sprawdzić czy będzie rosła w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Póki co jeszcze pogostemon słabo wygląda. Mały heniek powoli odbija młodymi . Za to podobno najbardziej wymagający trawnik wygląda najlepiej. Dziesięć dni temu wylądowało już docelowe oświetlenie 3W. A w tym tygodniu cztery endlery. Potasu trochę i carbo daję, ciekawe kiedy mi się znudzi...

2018 01 04

W rzeczywistości jest dużo jaśniej, tylko balansem jest zjechane żeby piach oczu nie wypalał. Choć się trochę w okrzemkach kryje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...