Skocz do zawartości
ataman

1 czy 2 grzalki

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad doborem grzalki do akwarium 200l. Po przeczytaniu wielu postów z licznych forów, daljej nie wiem, czy przelicznik poiwinien wynosic 0,5 czy 1 W/l.

Niektórzy proponują tez 2 grzałki zamiast jednej co ma zapewnic lepszy rozklad temp.

Zastanawiam sie nad zainstalowaniem 2 grzalek po 75W każda w akwa. 200l. 

Co myślicie o takim rozwiązaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To przelicza się inaczej. O ile stopni ma być podniesiona temp wody w stosunku do temp pomieszczenia? Czyli np: minimalna temp pomieszczenia wynosi 18 a ty chcesz mies temp wody 24. To jest opisane w większości opisów grzałek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem o tych przelicznikach ale tez opinie nie sa jednoznaczne, wiele osob je krytykuje i twuerdzi np. ze im wieksza moc grzalki tym lepiej, bo krocej dziala w ciagu dnia itp.

A czy grzałki przepływowe sa godne polecenia ?

Edytowane przez ataman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli  grzałka jest w  poblizu pradu który  tworzy filtr to z  pewnoscia 200  wat starczy   to raz

A  dwa niby co to za  znaczenie ze działa krócej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2x75 Ci starczy. A dwie grzałki stosuje się raczej że względów bezpieczeństwa jak jedna padnie zawsze druga coś pociągnie zanim kupisz.Mi kiedyś w 200l padła grzałka a miałem jedną,temp spadła z 28 na 25 a jestem z małego miasteczka gdzie sklepu nie ma i doopa

Edytowane przez Deadmau5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest początek grudnia, temperatury na dworze od -1 do +5. W domu w ciągu dnia mam 22 stopnie w nocy 17-18. Akwarium 200 litrów jest nieogrzewane i jak na razie temperatura rano przed włączeniem oświetlenia to 24-25 stopni. Pod koniec dnia trochę więcej bo nagrzewa się od świetlówek.

Więc jak nie hodujesz ryb wymagających wysokich temperatur, to nie ma co sensacji robić z tymi grzałkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi