Jump to content
Sign in to follow this  
_Mateusz_

Kto zabił mi dwie samice głupika?

Recommended Posts

Witam. Wczoraj patsze na moje akwarium a tam na roślinie leży nieżywa samica głupika a obok jej ampularia była. Następna samica głupika była już martwa i miała ogon w kształcie płomienia. Samiec gupika przeżył.

W akwarium znajduje się:

1 zbrojnik pospolity (niebieski) dorosły i jest on samicą,

3 głupiki z czego 2 samice zdechły i został samiec

2 kirysków

1 ampularia

 

Mój glonojad jest zwariowany. Ostatnio zapchał mi filtr że woda zabulgotała w akwarium a glonojad szybko uciekł pozostawiając pył piachu.

 

Myśle że to glonojad jest winny.

Ryby karmie co 2-3 dni. Ostatnio filtr czyściłem w czwartek (raz w tygodniu) a dokładniej to wymieniłem wkład filtracyjny na nowy bo stary się trochę poszarpał.

 

Dziś zakupiłem dużą samice głupika i jest większa od tamtych samic co mi zdechły.

 

Filtr mam mechaniczny od diversy ale mam zamiar go niedługo zmienić na aquaela.

 

Co mogło mi zabić głupiki?

Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dramatu ciąg dalszy... Nie szukaj mordercy tylko podaj parametry (raczej tu bym się spodziewał killera) i szczegółowo opisz baniak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akwarium 25l. Nie mam testów ale woda jest raczej w stanie dobrym. Jest krystalicznie czysta, prawie zero brudu na podłożu. Ślimak mi podłoże czyści i stąd to czyste podłoże. Podłoże to piasek kwarcowy. Temperatura wody utrzymuje się bez wielkich zmian bo jest od >23, 24*C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiele razy było pisane. To że woda jest krystalicznie czysta to nie oznacza, że chemicznie jest z nią wszystko dobrze. Związki no2 i no3 nie są widziane ludzkim okiem przecież. Może być tak że w wodzie pływają różne farfocle a jest czystsza niż Twoja. Mateuszu polecałbym słuchać się ludzi na forum, którzy poświęcają Ci swój czas. Dobrze gadają i chcą Ci pomóc. Ale Ty, akwarysta bez wiedzy i doświadczenia starasz się być mądrzejszy od nich. Pomyśl logicznie... kto ma rację? Bez testów w tej chwili nic nie powiemy co mogło zabić Twoje ryby. To jak wróżenie z fusów...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłem do domu a tutaj a awarium leży glonojad do góry nogami ale jeszcze oddycha. Wyławiam ślimaka i tego samca głupika z kiryskiem pstrym do oddzielnego naczynia i pozostawie akwarium na tydzień bez ryb. Chyba ryby mi zdychają bo nie zdążyły osadzić się bakterie na filtrze i parametry wody się nie wyrównały.

post-24184-0-31617700-1511360338_thumb.jpg

post-24184-0-38910900-1511360386_thumb.jpg

Edited by _Mateusz_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhh... Jeśli akwarium nie dojrzało tak jak powinno. A bez testów tego się nie da ocenić. No to teraz są efekty. Po drugie masz ryby nieodpowiednie na ten litraż. Za duże ryby i ślimaki, które produkują dużo syfu i zabrudzają wodę przez co nawet jak akwarium było dojrzałe mogły podnieść tak wysoko no3, że zwyczajnie się trują we własnym brudzie. Najpierw wiedza dopiero kupno akwarium! Brawo Ty!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie o testy. Testy są drogie to można by kupić po jednym pasku testu sprawdzić nim np. Ph wody w akwarium, wytrzeć lub wysuszyć pasek testowy z wody i ponownie zmieżyć nim ph wody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idź do Cioci/Wuja/Babci/Antka siostry stryjecznego brata co się na akwariach znają. Ta farsa przestaje być zabawna. Żegnam.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×