Skocz do zawartości

obsada do 112 - towarzystwo dla Ramirez


halina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

po kilku lat przerwy wracam do akwarystyki. Chcę kontynuwać swoją miłość do Ameryki Południowej, a konkretnie do Ramirez.

Pod te rybki właśnie chcę aranżować akwarium I preparować wodę.

 

Akwarium 112l, długość 80 cm

będę dążyć do parametrów ph 4,5 twardość 2

za pomocą mieszania przegotowanej kranówki z wodą destylowaną, liści dębu, szyszek olszy, korzeni i łupin kokosa. Myślałam o wkładzie torfowym do filtra

Proszę o podpowiedzi ile mogę maksymalnie trzymać Ramirez w zbiorniku 112, dość gęsto obrośniętym z kryjówkami w postaci łupin kokosów i korzeni. Myślałam o 2 samcach i 4 samicach. Całość obsady:

6 Ramirez
20 neonów
6 kirysków

Proszę o podpowiedzi czy to dobra obsada. Czy ilość Ramirez jest ok? Jakie gatunki kirysków proponujecie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez halina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa o taki samym dnie i przyznam, że dla 3 samców nie będzie tam miejsca. Teoria o rozkładzie agresji jest prawdziwa więc chyba zostaje opcja pary pielęgniczek na Twoje akwa. Co do kirysków to patrzyłbym na te najmniejsze: pygmaeus lub habrosus w ilości 10 sztuk. Większe kiryski mogą sprawiać problemy z ewentualnym upilnowaniem młodych przez ramirezy. Czy ph 4,5 trochę nie za niskie dla tych ryb? Wiem, że opisują od 4,0 do 7,0 ale pamiętaj, że na skrajne parametry nie ma co patrzeć. Wydaję mi się, że przedział 5,5-6,0 byłby lepszy. Czy ramirezy to nie CW? Jakaś ławica planowana?

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. rzeczywiście nie będę tak szaleć z ph. miałam wrazenie, że im mniej tym lepiej. pewnie tak jest z twardością, a nie koniecznie z ph. co do ramirez to chciałabym aby pary same się dobrały. skoro w grę wchodzi jeden samiec to ile maksymalnie mogę dać samic?

Edytowane przez halina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie kiedy był samiec i samica w akwarium to zawsze się w pary dobrały i p kilku tygodniach było tarło. Więc chyba aż tak wybredne w doborze par nie są żeby kupować np 6 szt i czekać które się dobiorą. Go rzej poźniej z utrzymaniem jajeczek i narybku. Czy kiryski w nocy nie podjadają jaj? W dzień widziałem że Ramirezy pilnowały rewiru ale i tak po każdej nocy jaj bylo coraz  mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj.

Mam zbiornik 105l. Obsada 4x ramirezy, 2x zbrojnik niebieski i 4x piskorek kuhla. Kupiłem młode 4 pielęgniczki i same dobrały się w 2 pary. Mocno zarośnięte mam akwarium z korzeniami, kokosami i kamieniami. Pary już tarły się. Jednak utrzymywały ikrę przez 3 dni i pożerały ją. No cóż, to ich pierwsze tarła. W czasie tarła są agresywne. Jednak jeśli zagwarantujesz im dużo kryjówek to dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...