Skocz do zawartości

Filtr do 112l - FZN-2 da radę?


Kalor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie mam FZN-2 pracujący w akwarium 50l ale kupiłem akwarium 112l i nie wiem co zrobić, bo czy FZN-2 da radę przefiltrować wodę w 112 czy będzie za słaby. Co byście mi polecili ewentualnie w rozsądnych pieniądzach. Co do obsady to będą tam razbory klinowe, red cherry, otoski a później się zobaczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawiać FZN-2, ale pamiętaj, że przepływ w tej kaskadzie jest zróżnicowany, bo woda wpływa w większości do większego pojemnika - tam daj media biologiczne ( + kawałek mechanicznego), a do mniejszego same mechaniczne.

Edytowane przez AkwaMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przepływ w tej kaskadzie jest zróżnicowany, bo woda wpływa w większości do większego pojemnika - tam daj media biologiczne ( + kawałek mechanicznego), a do mniejszego same mechaniczne.

Możesz jakoś udowodnić swoją "teorię"?

Mam taki filtr, znam jego budowę i w żaden sposób nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego zróżnicowania. Oczywiście w układzie który proponujesz (biologia w większym) to tak się stanie - po prostu woda popłynie tam gdzie będzie miała lżej. Jak wypełnisz mniejszy pojemnik ceramiką, a większy gąbką to jest szansa, że po zasyfieniu gąbki większy przepływ będzie przez mniejszy pojemnik. Ale to oczywiście teoria do udowodnienia w testach laboratoryjnych, w praktyce prawie nie odczuwalne. Podsumowując: ja proponuję wypełniać koszyki w takich samych proporcjach, przy czym gąbki i watę dawać na górze - powyżej otworów bocznych, którymi to woda byłaby w stanie omijać te media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FZN-2 to w dużym koszu mam ceramikę - cienką gąbkę i na wierzch watę aby wyrównać przepływ i wymusić przepływ w małym koszyku.

Co do filtra to jednak zdecydowałem się kupić Aquaela Unimax 250 na razie po podłączeniu w nowym akwarium jestem zadowolony. Przełożyłem ceramikę z FZN-2, do Unimaxa wlałem wiadro wody ze starego akwarium i myślę, że za tydzień - dwa zrobię pierwsze testy NO2.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kalor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...