Skocz do zawartości

Akwarium 45l


Wraithlor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy gdybym dołożył do nich 4 otoski to byłoby bardzo źle? Widzę plamki glonów na szkle zaczynają się pojawiać od kąd sprzedałem Zbrojnika i potrzebuję jakiejś rybki która się tym zajmie.

Otoski to są wrażliwe rybki i nie nadają się do świeżego, nieustabilizowanego zbiornika.

Poza tym to nie ryby mają dbać o brak glonów tylko właściciel zachowując odpowiednie warunki i sprzątając to co się mimo to pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Glonojady to tak naprawdę zbrojniki. One żywią się glonami praktycznie tylko jak są młode. Zresztą nawet jakbyś miał ich kilka to nie wyczyszczą Ci zbiornika jeśli będziesz miał problem z glonami. Jeśli taki problem się pojawi to trzeba szukać przyczyn, a nie likwidować skutki. Każdy zbiornik pracuje inaczej i trzeba się go nauczyć. Życzę cierpliwości - to najważniejsza cecha akwarysty :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kaskada lepsza. Może ma mniejszy przepływ ale ważna jest też pojemność filtra, a w kaskadzie więcej zmieści się mediów? Pat mini będzie stanowczo za mały na to akwa. Uważam, że pat mini max do 30l. Nie instaluj go tylko oddaj lepiej (przysługuje Ci przecież takie prawo) i albo zostań przy kaskadzie albo wymień na lepszą kaskadę (FZN-1) byłaby odpowiednia na ten litraż. Jaki model filtra masz teraz? Filtr to serce akwarium!

 

Jeżeli nie masz doświadczenia w akwarystyce to zanim coś kupisz najpierw zapytaj :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy na ten Pat Mini w 54l i mówi że jest ok, tylko właśnie wymienił gąbkę.

 

Ten co mam to jakiś najtańszy był kupiony (ok 10zł, to tego malutkiego akwarium 10l, npisane jest na nim tylko filtr akwarystyczny wewnętrzny 300l/h 4w). Sprzedawca powiedział że kaskadowy ale z tego co widzę to jakiś zwykły z deszczownicą. Niby na regulację przepływu, ale niezależnie jak ją ustawię, strumień jest taki sam.

 

Tapnięte z mojego LG-K220

 

Edytowane przez Wraithlor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pat mini będzie za mały i za chwilę się sam zorientujesz że potrzebujesz czegoś mocniejszego i kasa na darmo wydana. Polecam oddać i kupić albo nowy albo nawet używkę można dostać w dobrych cenach w dobrym stanie Aquael FZN-1. Wiem o czym mówię, bo miałem taki sami zamysł na początku swojej przygody z akwarystyką. Oszczędziłem na filtrze a za miesiąc kupiłem kubełek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz zostać przy tym pat mini to chociaż dokup drugie sitko na które zakładasz gąbkę (łączysz je ze sobą, wycinając żeberka w denku tego pierwszego od filtra, żeby nie zapychały się syfem i był przelot) i daj dużą gąbkę (od fan 3 albo coś takiego).

Ja też zamierzam użyć tego filtra w takim szkle, ale jako napęd HMF z gąbką 30x20cm, 3 (albo 4)cm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozumiem. Pat mini będzie za mały i za chwilę się sam zorientujesz że potrzebujesz czegoś mocniejszego...

 

Miałeś trochę racji. Sam filtr jest ok, ale z gąbką kiepsko. 4-5 dni i muszę czyścić bo się zapycha i przepływ wody się zmniejsza o połowę. Muszę dokupić te gąbki Aqua Nova.

 

Tapnięte z mojego LG-K220

 

Edytowane przez Wraithlor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że filtry Aquaela korzystają z tych samych elementów, więc spokojnie można większą gąbkę dać.

Inwestując 3,90zł można przedłużać o kolejne moduły https://www.clarias.pl/uniwersalna-rurk ... p-211.html (tutaj warto w pierwszym od głowicy wyciąć sitko u dołu, żeby zwiększyć przelot).

Albo bagnet unimaxowy: https://www.clarias.pl/rurka-zasysajaca ... p-210.html.

 

Ja w ostatnim czasie zrobiłem dwa zakupy aqua nova i obawiam się że i gąbkę mogliby spartolić, skoro odmulacz i skimmer nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem te gąbki. Wszystko git. Dziś oddałem też Welonkę. Wreszcie coś ruszyło. W następnym tygodniu wypad do sąsiedniego miasta po Razbory, rośliny (te które rosły do tej pory Welon popodgryzała) i korzeń. Akwarium dojrzałe więc jak tylko obsadzę roślinami i dam korzeń, wpuszczę ryby.

 

Tapnięte z mojego LG-K220

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...