Skocz do zawartości
Kokokabana

Rozpoznanie płci Prętnika (nietypowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Podsyłam najlepsze zdjęcia jaki mi się udało zrobić migawką w telefonie.

Posiadam 4 Prętniki, z czego jeden samiec jest jeszcze za młody i przyglądając się 3 niebieskim ( jak na zdjęciach) jeden ma taki jakby pasek czerwony na zakończeniu ogona i płetwie brzusznej, w dodatku jest największy. Drugi też ma jakieś lekko czerwone prążki na ogonie, ale znacznie słabsze niż u 1, a u 3 jeszcze słabsze niż od 2 xD wiem trochę zamotałem sprawę :P

Strasznie się jeżą i ganiają i nie wiem o co im chodzi, dlatego pomyślałem że to może samiec jest w śród tej trójcy ;)

post-25018-0-55258800-1510319501_thumb.jpg

post-25018-0-50317600-1510319523_thumb.jpg

post-25018-0-25072700-1510319549_thumb.jpg

post-25018-0-61540400-1510319737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie na zdjęciu nr 1 jest samiec na pierwszym planie i na 2, 3 i 4 zdjęciu też są samce więc chyba nie ma co się dziwić, że się ganiają. Prętniki najlepiej się trzyma w haremach 1+2 lub 1+3 nawet + odpowiednio duży zbiornik dla nich (100l myślę min.) obsadzony gęsto roślinnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź sobie płetwy grzbietowe, ostro zakończone = samiec, ja tutaj widzę same samce :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to byście mnie nieźle wrobili z tą diagnozą ;)

Kupowałem te niebieskie od handlarza, które pływały z samcem, prawdopodobnie ktoś oddał, bo mają co najmniej rok, ale samca nie wziąłem, bo był strasznie osłabiony i chyba by nie przetrwał podróży. Był niebieski z czerwonym brzuchem ( dziwna sylwetka ) jakby garbaty na brzuchu. Co mnie też zniechęciło do zakupu.

Szukałem w internecie coś podobnego, ale znalazłem tylko takiego. Trochę podobny, tylko większy brzuch, jakby garbaty i niebiesko, czerwony, bez prążków jak na zdjęciu .

@Edit

aaa i jeszcze dorzucam mojego samca 100% , tylko młodego i odrzuconego .Biedak póki co ma spory apetyt i pływa sam :P

post-25018-0-61779500-1510334937_thumb.jpg

post-25018-0-89861100-1510335891_thumb.jpg

Edytowane przez Kokokabana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na razie to tylko pokazujesz zdjęcia samych samców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same samce i to kotne :) :P

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to słabo, bo chętnie bym zamienił chociaż jednego na samice, ale w sklepach nie ma samic, głównie same, bo są najładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samice są mniejsze i mniej ubarwione. Mając same samce może się zdażyć tak że zostanie tylko jeden (najsilniejszy). Zostaw sobie jednego samce i dokup 2-3 samice do niego. Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi