Skocz do zawartości

Mądre głowy pomóżcie


Paciaciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jako, że w końcu zakupiłem substrat, piasek testy itd.itp. wywalając na to kupę siana. Czas zbierać kasę na roślinność. I tu się pojawiło pytanie: co wybrać? Od razu chciałbym nadmienić, że google działa u mnie, i od ponad roku zaciekle czytam wypociny akwarystów na wszelkich forach, jednak w moim zbiorniku występują pewne ograniczenia, których nie mogę przeskoczyć, a mianowicie TEMPERATURA.

 

Nie jestem doświadczonym akwarystą, od półtora roku posiadam mały zbiornik ~60l w którym mieszka Aksolotl. Na początku były w nim 2 roślinki, które na jałowym piaszczystym podłożu obumarły po 7 miesiącach. Trudno się dziwić, nie zobaczyły w swoim życiu ani oświetlenia, ani nawozu. Teraz jest biedną poczekalnią dla mojego zwierzaka.

 

Mój następny projekt:

 

-SZKŁO [1080x1080x400] 450L+   piaszczysta plaża dookoła i zielona wyspa na środku zawierająca łupki drzewiaste

 

-GLEBA Tetra Complete Substrate 30kg, 30kg piasek kwarcowy biały, 20kg czarny,

 

Pierwsze pytanie: Jaki wpływ na ukorzenianie się roślin w akwarium może mieć zastosowanie sporego kawałka styropianu i czy będzie on negatywnie wpływał na stan zbiornika?

 

-FILTRACJA Filtr Kubełkowy HW-304B 2000l/h+lampa UV-C

 

Pytanie drugie: Czy to wystarczy?

 

-OŚWIETLENIE 4 x 1-metrowe paski LED. Słyszałem różne opinie. Widziałem akwaria z takim oświetleniem i myślę ze wystarczy, gdyż akwarium  stoi na środku pokoju a mój płaz nie lubi za jasno.

 

-TEMPERATURA 18-23 oC

 

Trzecie i najważniejsze pytanie: Jakie rośliny mogę hodować w takich warunkach?

 

Nie znam parametrów wody. ZOOLEK AQUATEST przyjdzie razem z glebą. Jeśli trzeba będzie kupie butelkowaną :P 

 

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o podpowiedzi :)

post-24930-0-75409500-1508803477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...