Jump to content
Sign in to follow this  
mrkojiro

Akwarium OptiWhite 30cm@27l Trzmiel - "recenzja"

Recommended Posts

Witam.

 

Dzisiaj przyszło do mnie akwarium, które zamówiłem we wrocławskim sklepie Trzmiel. Zbiornik w całości wykonany ze szkła OptiWhite 6mm, krawędzie szlifowane i polerowane, bezbarwny silikon. Cena? Jedynie 105zł. Przyznam szczerze, że miałem sporo obaw w związku z tak niską ceną... Taki sam zbiornik w sklepie RA to koszt aż 270 zł więc różnica jest ogromna. 

 

Po odpakowaniu przeżyłem spore zaskoczenie, ponieważ zbiornik jest wykonany... starannie i dobrze. Nadmiar silikonu raczej nie występuje, wszystkie krawędzie są dobrze zeszlifowane. Oczywiście w porównaniu do tych najdroższych zbiorników pewnie dałoby się lepiej, ale naprawdę nie jest źle i nic w oczy nie razi. Jedynym naprawdę minimalnym mankamentem jest jedna szyba, która mogłaby być dosłownie o pół milimetra lepiej spasowana z szybą sąsiednią. Dość szybko to wychwyciłem więc jakoś tam się w oczy rzuciło, ale wystarczy tą krawędzią obrócić do tyłu i problem zamaskowany. 

 

Ciężko mi powiedzieć jak mój egzemplarz ma się do innych, które ten sklep sprzedaje i jak ma się do dużo droższych egzemplarzy innych producentów. Jeśli ktoś takie porównanie ma - zachęcam do komentowania.

 

Tą krótką recenzję zdecydowałem się napisać ponieważ sam przed zakupem próbowałem takiej szukać. Niestety znalazłem tylko szczątkowe informacje i trzeba było zamawiać w ciemno. 

 

Na jednym zdjęciu wydaje się jakby silikonu było za dużo i był rozchlapany, co oczywiście jest nieprawdą. Zdjęcie ze względu na spore powiększenie zwyczajnie przekłamuje, a ja na żywo w życiu bym się do tego nie przyczepił. Refleksy na szybach to natomiast zwykłe odbicia światła. Łączenia szyb nie mają żadnych pęcherzyków powietrza. Poniżej kilka zdjęć zbiornika. 

 

Wydaje mi się, że osoby, które zwracają uwagę na minimalne detale i które zjadły zęby na zbiornikach Opti pewnie woleliby dopłacić i wziąć od bardziej uznanego producenta. Jednak osoba taka jak ja, która właśnie przeskoczyła ze zwykłego float i czarnego silikonu będzie bardzo zadowolona. Tym bardziej, że cena jest bardzo niska.

 

Na koniec nadmienię, że akwarium przyjechało do mnie kurierem zapakowane bardzo solidnie. Na dnie i na wierzchu zbiornik posiadał takie kartonowe nakładki, dość grube i sztywne. Całość została włożona w drugi, dopasowany karton i grubo owinięte folią bąbelkową. Całość została włożona do większego kartonu i z każdej strony grubo obłożona styropianem. Przez to paczka była niemal dwukrotnie większa niż samo akwarium. Cena wysyłki to 25zł kurierem GLS. Wysyłkę mogę tylko pochwalić.

 

Subiektywna ocena:

Samo akwarium to takie 7/10 jak dla mnie. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę cenę, to śmiało można wystawić 9/10 bo stosunek ceny do jakości jest świetny.

 

To tyle. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Pozdrawiam.

 

post-21668-0-92123600-1508427776_thumb.jpg

post-21668-0-48595100-1508427784_thumb.jpg

post-21668-0-34032900-1508427792_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrocławski Trzmiel to jeden z najlepszy sklep akwarystyczny we Wrocławiu. Jestem tam dość często. 

Edited by AkwaMichał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni sami robią akwaria, czy gdzieś zamawiają?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni sami robią akwaria, czy gdzieś zamawiają?

Niestety tego nie wiem. Pozostaje mi tylko zgadywać, że albo sami, albo w porozumieniu z jakimś lokalnym szklarzem. Oni sami są raczej sklepem z "małym nakładem finansowym" przez co ich produkty są relatywnie tanie no a gdzieś oszczędzać muszą. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z tego sklepu. Produkty mają chyba najtaniej we Wrocławiu, podobnie ma Platnica.

 

Czy robią akwaria sami? Wydaję mi się, że tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

w sklepie RA

 

Tam nawet Manado jest droższe o 20% niż np w Plantice. Podobnie filtry JBL.

 

Robiłem kalkulacje akwarium Optiwhite. Na RA jest strata kilkuset zł. Drogi sklep. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pół roku temu kupowałem karmnik automatyczny i kilka drobiazgów u oficjalnego sprzedawcy firmy aqua nova, profil sprzedawcy był opisany jako jakiś tam oficjalny sklep aquanova - a przyszło opakowane taśmami z logo trzmiela..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może Trzmiel jest jednym z dystrybutorów na Polskę? To całkiem możliwe, ze względu na jego porządną opinię.

Edited by AkwaMichał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×