Skocz do zawartości

Akwarium OptiWhite 30cm@27l Trzmiel - "recenzja"


mrkojiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj przyszło do mnie akwarium, które zamówiłem we wrocławskim sklepie Trzmiel. Zbiornik w całości wykonany ze szkła OptiWhite 6mm, krawędzie szlifowane i polerowane, bezbarwny silikon. Cena? Jedynie 105zł. Przyznam szczerze, że miałem sporo obaw w związku z tak niską ceną... Taki sam zbiornik w sklepie RA to koszt aż 270 zł więc różnica jest ogromna. 

 

Po odpakowaniu przeżyłem spore zaskoczenie, ponieważ zbiornik jest wykonany... starannie i dobrze. Nadmiar silikonu raczej nie występuje, wszystkie krawędzie są dobrze zeszlifowane. Oczywiście w porównaniu do tych najdroższych zbiorników pewnie dałoby się lepiej, ale naprawdę nie jest źle i nic w oczy nie razi. Jedynym naprawdę minimalnym mankamentem jest jedna szyba, która mogłaby być dosłownie o pół milimetra lepiej spasowana z szybą sąsiednią. Dość szybko to wychwyciłem więc jakoś tam się w oczy rzuciło, ale wystarczy tą krawędzią obrócić do tyłu i problem zamaskowany. 

 

Ciężko mi powiedzieć jak mój egzemplarz ma się do innych, które ten sklep sprzedaje i jak ma się do dużo droższych egzemplarzy innych producentów. Jeśli ktoś takie porównanie ma - zachęcam do komentowania.

 

Tą krótką recenzję zdecydowałem się napisać ponieważ sam przed zakupem próbowałem takiej szukać. Niestety znalazłem tylko szczątkowe informacje i trzeba było zamawiać w ciemno. 

 

Na jednym zdjęciu wydaje się jakby silikonu było za dużo i był rozchlapany, co oczywiście jest nieprawdą. Zdjęcie ze względu na spore powiększenie zwyczajnie przekłamuje, a ja na żywo w życiu bym się do tego nie przyczepił. Refleksy na szybach to natomiast zwykłe odbicia światła. Łączenia szyb nie mają żadnych pęcherzyków powietrza. Poniżej kilka zdjęć zbiornika. 

 

Wydaje mi się, że osoby, które zwracają uwagę na minimalne detale i które zjadły zęby na zbiornikach Opti pewnie woleliby dopłacić i wziąć od bardziej uznanego producenta. Jednak osoba taka jak ja, która właśnie przeskoczyła ze zwykłego float i czarnego silikonu będzie bardzo zadowolona. Tym bardziej, że cena jest bardzo niska.

 

Na koniec nadmienię, że akwarium przyjechało do mnie kurierem zapakowane bardzo solidnie. Na dnie i na wierzchu zbiornik posiadał takie kartonowe nakładki, dość grube i sztywne. Całość została włożona w drugi, dopasowany karton i grubo owinięte folią bąbelkową. Całość została włożona do większego kartonu i z każdej strony grubo obłożona styropianem. Przez to paczka była niemal dwukrotnie większa niż samo akwarium. Cena wysyłki to 25zł kurierem GLS. Wysyłkę mogę tylko pochwalić.

 

Subiektywna ocena:

Samo akwarium to takie 7/10 jak dla mnie. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę cenę, to śmiało można wystawić 9/10 bo stosunek ceny do jakości jest świetny.

 

To tyle. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Pozdrawiam.

 

post-21668-0-92123600-1508427776_thumb.jpg

post-21668-0-48595100-1508427784_thumb.jpg

post-21668-0-34032900-1508427792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sami robią akwaria, czy gdzieś zamawiają?

Niestety tego nie wiem. Pozostaje mi tylko zgadywać, że albo sami, albo w porozumieniu z jakimś lokalnym szklarzem. Oni sami są raczej sklepem z "małym nakładem finansowym" przez co ich produkty są relatywnie tanie no a gdzieś oszczędzać muszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...