Skocz do zawartości

Problem z woda


MARQS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie założyłem cztery dni temu akwarium 120l mam filtr fan2 firmy Aqua do 150l po zalaniu akwarium odczekałem trzy dni czyli wczoraj wpuscilec rybki ale po zalaniu akwa wodą i nakarmieniu rybek zrobiła mi sie metna woda.Czy to jest normalne na poczatku czy cos lub czegos niezrobilem a bylem w sklepie zooologicznym i kupilem CRISTAL poradzili mi tez zebym wsypal dwie lyzki soi kuchennej a niewiem czy to dobry pomysl.Pozatym dodaje do wody codziennie po 10ml NITRIVECU a mam :

2 guraminy plamiste

2 mieczyki

2 molinezje

4 glonojady

4 kiryski

2 brzanki

2 skalary

2 welony

Prosil bym o jakas podowiedz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że paskudnie zrobiłeś min 2 tygodnie trzeba poczekać żeby wpyścić rybki.

Masz niedojrzały zbiornik,osad na początku zawszę jest ale w twojej sytuacji to będzie makabra,woda nie ma odpowienich bakteri więc poziom amoniak bardzo szybko sie wytworzy.

Nie słuchaj ludzi z zoologa mało kiedy coś powiedząrozumniego.

Obsada też zła a le o tym pużniej.

Na początek używaj tylko antyhlora z tych wszystkich wynaklazków.

 

A tak pozatym to witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki czy ten antychor kpię w zooologu :?: a czy wpłynie to jakoś na życie rybek chodzi mi o tą wodę :oops:

Nic nie pomoże poprostu te preparaty anyhlorowe np.esklarin aquasafe to podstawa-wytrącają z wody hlor i metale ciężkie.

Cristal i sól to nie wiem po jakiego kazali ci dawać.

Przygotuj się na to że rybki mogą padać,nalepiej było by je oddać może masz jakiegoś kolege co ma już akwa-potrzymał by te rybki jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...