Skocz do zawartości

[54] Od kamienia do korzenia


Gaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda Kamil uchylił już rąbka tajemnicy ale łapcie jak wygląda kilka godzin po zalaniu, wciąż myślę nad obsadą, na pewno będzie harem P. agassiza i zbrojnik L340 (uwielbiam go i jest to must on w tym akwarium), do tego planuję jakąś małą ławicę (neon zielony?)

wusegw.jpg

2ce25oj.jpg

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić żeby nadwodna część korzenia nie pleśniała? Szykuje korzenie do mojego akwa we wiadrze i to co wystaje ponad wodę zachodzi pleśnią. Jak temu zaradzić?

 

PS. Dla haremu agassiza za małe akwarium moim zdaniem.

 

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że skoro dorasta do 8cm to się nada, takie informacje pozyskałem w internecie, ale jeżeli nie to pewnie zostanę przy 1+2 A. agassizi i ławica neonów zielonych :)

EDIT: Chyba że chodzi ci o ogólne zasyfienie dna a nie powierzchnie, no właśnie wcześniej o tym też dyskutowałem z Kamilem i mógłby zrobić niezły bajzel w akwarium, jest w tym sporo racji i raczej będzie jw. 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj poszedłem do sklepu po neony zielone a wróciłem z zwinnikami blehera, tak wiem że akwarium teoretycznie ciutkę za małe ale zawsze chciałem je mieć i zobaczymy jak to będzie wyglądało z czasem. Kupiłem 10 sztuk, a co do reszty obsady to nie mam pomysłu. Możliwe że zostaną same zwinniki albo kiedyś wlecą jakieś pielęgniczki. Na razie nic więcej nie planuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinniki są na prawdę fajne, mega w obserwacji, mimo że akwarium nie jest duże to pływają cały czas w stadzie. 

Po dokładnym przyjrzeniu się wydaje mi się że troche mnie zrobili w bambuko w sklepie i trzy z nich to blehera a pozostałe siedem czerwonouste, mimo to i tak traktują się jak jedna ławica więc już chyba nie będę kombinował z wymienianiem. 

9a3alc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo klimatyczny zbiorniczek, bardzo mi się podoba.

Odnoszę tylko wrażenie (może to kwestia zdjęcia), że zwinniki słabo tam pasują, w herbacianej wodzie tracą cały urok swojego ubarwienia, poza tym chyba brak im długości zbiornika żeby faktycznie pośmigać w ławicy z czego tak słyną.

Szkoda, że nie ma tu jednak simulansów bo by zrobiły miazgę (wiem bo sam je mam w swoich lekko herbacianych wodach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma tu jednak simulansów bo by zrobiły miazgę (wiem bo sam je mam w swoich lekko herbacianych wodach).

Dzięki, teraz też żałuje ale niestety żeby teraz odłowić wszystkie zwinniki to musiał bym rozwalić połowę akwarium, te małe torpedy przy jakiejkolwiek manipulacji w baniaku zaczynaja tak wariować ze nie ma szans ich wyłapać, tym bardziej że mają się gdzie chować w tym rozłożystym korzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...