Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin De

Czy dobra obsada do 60 litrów netto?

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo proszę o wypowiedzenie się/pomoc w doradzeniu mi co do mojej obsady baniaka 60 litrów netto, którą mam zamiar stworzyć. Parametry wody: pH~7,2; średnia twardość (12,2-13 °n). Wymiary akwarium: 60x30x35 cm. Na dnie piasek kwarcowy o gradacji 0,8-1,2 mm. Obsada jaką planuję zrobić to:

10-12 szt. żwawików czerwieniaków/neonów innesa

4 szt. kirysków panda

4 szt. otosków (Otocinclus Affnis)

para pielęgniczki żółtej - Borreli.

Pozdrawiam.

Edited by Marcin De

Czytałeś w ogóle o wymaganiach ryb które chcesz mieć?

Na 99.9% nie .....

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić?

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Żwawiki są bardzo wszechstronne, jeżeli chodzi o wymagania.

Kiryski i Otoski to ryby stadne a ty chcesz dać po 4 sztuki, to marne takie stadko powinno być minimum 6 sztuk a inna sprawa taka, że to tylko 60l wsypiesz piach, włożysz jakieś ozdoby, bo pewnie wiesz, że niektóre ryby, które wybrałeś potrzebują kryjówki to sam sobie policz ile ci tego miejsca do pływania zostanie.

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić?

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Żwawiki są bardzo wszechstronne, jeżeli chodzi o wymagania.

Tyle i aż tyle jak sam nie potrafisz przeczytać kilku informacji o danych rybach i porównać ich wymogów z tym co masz w akwarium i co ważniejsze wyciągnąć z tego wniosków to tu żadna pomoc nie ma sensu.

Co z tego ze ktoś ci napisze wymagania ryb jak i tak tego nie przyswoisz.

Woda za twarda zakwaszanie nic tu nie da.

Akwarium za małe na dla pielegniczek.

Edited by raiders

1. Dla 10-12 sztuk neonów powinieneś przeznaczyć ~50 litrów wody, więc już za bardzo nie masz pojemności na pozostałą ekipę. Ja trzymam się zasady 1 litr wody na 1 cm długości ryby, gdy będzie dorosła + zapas.
2. Pielęgnice generalnie nie nadają się do hodowli z nie-pielęgnicami, zazwyczaj pielęgnicom stwarza się specyficzne warunki w których żyją w naturze. Mieszanie ich z innymi rybami przeważnie się źle kończy dla innych ryb (choć bywają odstępstwa od tej reguły)

Widzę, tu bardzo życzliwe i uszczypliwe podejście co poniektórych, więc dziękuję bardzo takim osobom za pomoc i za fachowe doradzenie mi co do obsady zbiornika. Czyli wnioskuję z tego, że lepiej nie zakładać akwarium z rybami a tylko rośliny. W związku z tym nie zakładam go w cale.

Edited by Marcin De

Widzę, tu bardzo życzliwe i uszczypliwe podejście co poniektórych, więc dziękuję bardzo takim osobom za pomoc i za fachowe doradzenie mi co do obsady zbiornika. Czyli wnioskuję z tego, że lepiej nie zakładać akwarium z rybami a tylko rośliny. W związku z tym nie zakładam go w cale.

A tak właściwie to o co ci chodzi chciałeś, żeby ci podać czy takie ryby jak ty wypisałeś mogą być razem w akwarium 60l i dostałeś odpowiedz, że te ryby do siebie nie pasują ja bym wpuścił tam jakieś stadko neonków innesa i ewentualnie kiryski na dno to wszystko.

• Like 2

Widzisz kolega by chciał aby mu ktoś napisał od a do z co i jak i może to zrealizuje w co wątpię

Jak już na tym etapie nie chce mu się przeczytać kilku informacji to co to będzie później, lepiej strzelić focha :)

Jak już napisałem wcześniej, dobrze że tego akwarium nie zakładasz bo z takim podejściem nic z tego nie będzie.

A moderacji "dziękuję" za usunięcie mego wpisu.