Skocz do zawartości

Czy dobra obsada do 60 litrów netto?


Marcin De
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo proszę o wypowiedzenie się/pomoc w doradzeniu mi co do mojej obsady baniaka 60 litrów netto, którą mam zamiar stworzyć. Parametry wody: pH~7,2; średnia twardość (12,2-13 °n). Wymiary akwarium: 60x30x35 cm. Na dnie piasek kwarcowy o gradacji 0,8-1,2 mm. Obsada jaką planuję zrobić to:

10-12 szt. żwawików czerwieniaków/neonów innesa

4 szt. kirysków panda

4 szt. otosków (Otocinclus Affnis)

para pielęgniczki żółtej - Borreli.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marcin De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić?

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Żwawiki są bardzo wszechstronne, jeżeli chodzi o wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski i Otoski to ryby stadne a ty chcesz dać po 4 sztuki, to marne takie stadko powinno być minimum 6 sztuk a inna sprawa taka, że to tylko 60l wsypiesz piach, włożysz jakieś ozdoby, bo pewnie wiesz, że niektóre ryby, które wybrałeś potrzebują kryjówki to sam sobie policz ile ci tego miejsca do pływania zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić?

Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Żwawiki są bardzo wszechstronne, jeżeli chodzi o wymagania.

Tyle i aż tyle jak sam nie potrafisz przeczytać kilku informacji o danych rybach i porównać ich wymogów z tym co masz w akwarium i co ważniejsze wyciągnąć z tego wniosków to tu żadna pomoc nie ma sensu.

Co z tego ze ktoś ci napisze wymagania ryb jak i tak tego nie przyswoisz.

 

Woda za twarda zakwaszanie nic tu nie da.

Akwarium za małe na dla pielegniczek.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla 10-12 sztuk neonów powinieneś przeznaczyć ~50 litrów wody, więc już za bardzo nie masz pojemności na pozostałą ekipę. Ja trzymam się zasady 1 litr wody na 1 cm długości ryby, gdy będzie dorosła + zapas.
2. Pielęgnice generalnie nie nadają się do hodowli z nie-pielęgnicami, zazwyczaj pielęgnicom stwarza się specyficzne warunki w których żyją w naturze. Mieszanie ich z innymi rybami przeważnie się źle kończy dla innych ryb (choć bywają odstępstwa od tej reguły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, tu bardzo życzliwe i uszczypliwe podejście co poniektórych, więc dziękuję bardzo takim osobom za pomoc i za fachowe doradzenie mi co do obsady zbiornika. Czyli wnioskuję z tego, że lepiej nie zakładać akwarium z rybami a tylko rośliny. W związku z tym nie zakładam go w cale.

Edytowane przez Marcin De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę, tu bardzo życzliwe i uszczypliwe podejście co poniektórych, więc dziękuję bardzo takim osobom za pomoc i za fachowe doradzenie mi co do obsady zbiornika. Czyli wnioskuję z tego, że lepiej nie zakładać akwarium z rybami a tylko rośliny. W związku z tym nie zakładam go w cale.

 

 A tak właściwie to o co ci chodzi chciałeś, żeby ci podać czy takie ryby jak ty wypisałeś mogą być razem w akwarium 60l i dostałeś odpowiedz, że te ryby do siebie nie pasują ja bym wpuścił tam jakieś stadko neonków innesa i ewentualnie kiryski na dno to wszystko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolega by chciał aby mu ktoś napisał od a do z co i jak i może to zrealizuje w co wątpię

Jak już na tym etapie nie chce mu się przeczytać kilku informacji to co to będzie później, lepiej strzelić focha :)

 

Jak już napisałem wcześniej, dobrze że tego akwarium nie zakładasz bo z takim podejściem nic z tego nie będzie.

A moderacji "dziękuję" za usunięcie mego wpisu.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...