Skocz do zawartości

Neonowe 125 l


neo_82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Poprzednie akwarium z racji przeprowadzki musiałem sprzedać . Teraz posiadam zbiornik o połowę mniejszy 125 l .

Kilka słów o akwarium.

Oświetlenie t5 . 2x 28 w 8500k ( niestety w zestawie . Docelowo 1 świetlówke wymienię na 6500 k
Akwarium juwel Rio 125
Filtr i grzałka w zestawie juwela
Filtr bioflow grzałka 150 w
Podłoże piasek 1mm

Roślinność
Cryptocoryne wendtii green
Anubias Golden nana
Microsorium pteropus
Vallisneria
Java Moss

Ryby
Hyphessobrycon Amande 30 szt
Corydoras pygmaeus 11 szt
Otocinclus Affinis 6 szt



Początkowo chciałem ryby z dorzecza Madeira ale w Holandii ubogo z gatunkami . Dlatego zmuszony jestem trzymać ryby z Brazylii .
Z roślin dojdzie pistia na tafle
Pod rośliny w podłożu dałem Tetra Crypto ( Tabletki)

post-22582-0-16801200-1502382183_thumb.jpg  post-22582-0-67568000-1502382198_thumb.jpg

post-22582-0-63055300-1502382214_thumb.jpg  post-22582-0-81172400-1502382234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białym tłem się  nie spotkałem . Czarne jak najbardziej tylko z tym w NL problem , są niebieskie , których nie chce . 

Parametrów nie znam .

Woda wlana  dane bakterie i po 2 tyg wpuszczone  ryby 

 co do filtra to różne gąbki juwela  . Później kupie ceramikę .

W sumie to czy komuś z forum udało się rozmnażyć  te Bystrzyki  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno czarne tło można łatwo zrobić z dużego worka na śmieci z grubej, czarnej folii. 
Widziałem kiedyś na YT jakiś filmik jak ktoś takie prezentował. Nie wiem jak to wygląda w realu i czy ma sens, ale nie wydaje mi się to pomysłem skrajnie złym, w przypadku gdy nie można kupić fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła folia czarny mat samoprzylepna do kupienia w każdym markecie budowlanym 0.90gr za 1m ta sama folie kupisz na allegro jako akwarystyczne za 2.50-3.20za metra.

Najlepsze tło.

Malowanie to strzał w kolano bo nie da się już tego cofnąć a folie zrywasz kiedy chcesz.

Co do kulek GT śmiało możesz je aplikować przy działającym akwa a czy chcesz się bawić w ich robienie to już twoja sprawa moim zdaniem szkoda czasu 50kulek 6zl na allegro.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha sorry nie wiedziałem że u tulipanów siedzisz... To kombinuje inaczej czarny worek na śmieci naklejony na jakąś płytę i wstawić za akwa.

Kulki pewnie masz w sklepie firmy jbl 10kulek 27zl w Polsce kosztuje poszukaj.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Jak się tego pozbyć .

Nie znam parametrów wody świecę od 12;00 do 22;00 oświetlenie 2x28 w 8500k akwarium 125 l

Zaczęło się pojawiać z 3 dni temu

 

post-22582-0-06350000-1502700597_thumb.jpg     post-22582-0-17163900-1502700614_thumb.jpg

Podaje żelazo i carbo w płynie Easy life 10 ml na tydzień

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony i uruchomiony  20 lipca 

zaprzestać podawania Fe ? 

 

Prócz tego zauważyłem ze końcówki liści nurzanca brązoweją .  Po posadzeniu dałem nawóz w tabletkach ( 1/2 tabletki przy każdym korzeniu  nurzańca  ) ponieważ wyczytałem że  nurzaniec " lubi rzyzne  podłoże " 

Edytowane przez neo_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne. 

 

Akwarium nie jest jeszcze stabilne, dopiero co się cykl azotowy pewnie zamknął. Kiedy Ty ryby wpuściłeś? 

 

Daj mu dojrzeć i ustabilizować się, a glony znikną same. Podejrzewam, że jest za dużo Fe, więc ogranicz do dawki minimalnej, albo w ogóle zaprzestań jego dawkowania. 

 

Prócz tego zauważyłem ze końcówki liści nurzanca brązoweją 

 

 

Albo glon, albo brak mikro i makro (samo żelazo to mało, ważny w początkowej fazie jest potas), jakie to były tabletki w to podłoże? 

Bez testów trudno cokolwiek wykombinować. Daj stronę swoich wodociągów.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem bakterie a ryby wpuszczone  po 2 tyg.

Tabletki to  Tetra Crypto

Przyjacielu trudno z wodociągiem ponieważ mieszkam w Holandii  języka nie znam posługuje się ENG

Jakie testy powinienem mieć ?

Apropos  garbników  w akwarium gdzies czytałem o herbacie.  Prawda to ? 

Edytowane przez neo_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos garbników w akwarium gdzies czytałem o herbacie. Prawda to ?

 

W tym przypadku to nic nie da, aczkolwiek to prawda, ale nie we wszystkich i trzeba to stosować z głową. 

 

Dałem bakterie a ryby wpuszczone  po 2 tyg.

 

Ujdzie.

 

Jakie testy powinienem mieć ?

 

Zaraz...

 

EDIT:

 

Ph,KH,GH,NO3,NO2

 

Przydadzą się również: Fe i PO4, ale to możesz w drugiej kolejności.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. Co masz na myśli z głową . Mógłbyś pomóc i napisać  co i jak . ?

 

Miałbym pytanie jeszcze na temat kulek gliniano torfowych . A dokładnie co muszę kupić gdzie szukać i jakie proporcje

Szyszki olchy kiedy najlepiej zbierać ?

Czy w obecnej sytuacji moge dodać więcej roślin np mikrosorium  lub inne rosnące w podłożu ? , lub więcej mchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaść?

W jakim celu chcesz te liście? Dąb, buk, ośika, olcha, orzech włoski możesz podawać bez obaw o ile są to liście suche, nie zapleśniałe itp itd. Pamiętaj że buk, dąb zabarwi ci wodę na herbatę.

Przed włożenie liści warto je sparzyć wrzątkiem ok 1-2min..

 

Temat liści był wielokrotnie poruszany poszukaj w Google pod hasłem "liście w akwarium"

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...