Skocz do zawartości

Welony 240l start


p55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w planach założenie zbiornika z welonami. Akwarium już jest zalane - ryby powinny pojawić się za ok 3 tygodnie.

 

Wystrój akwarium - piasek kwarcowy, otoczaki i korzenie - nie przewiduje roślin.

 

Sprzęt - filtr zewnętrzny Eheim - do 1500 l/h (wydajność) zasypany granulatem ; filtr wewnętrzny Aquael circulator do 1500 l/h (gąbka)

 

Planowana obsada - 5 welonów

 

Pytania (najlepiej do osób, które miały/mają Welony)

 

1. Czy polecacie i jaki gatunek Welonów do takiego zbiornika?

2. Jaki pokarm będzie optymalny?

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo widać że z głową i rozsądkiem robiony zbiornik.

Ja bym się zastanowił tylko czy 5 szt to nie za dużo na to szkiełko?

A co do roślin to spokojnie możesz sądzić anubias na kamieniach i mikrozoria, a do piachu cryptocoryna na pewno to ożywi zbiornik.

 

Pochwal się fotka jak to wygląda obecnie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu zdecyduje się raczej na 4. Fotki wrzucę jak wrócę z urlopu. Do dojrzewania moja obecność nie jest potrzebna :). Podłoże to czarny piach kwarcowy na to otoczaki. Do tego korzenie nietypowo umocowane od góry akwarium (przykręcone do listw pcv umieszczonych w poprzek zbiornika). Jest jeszcze tło strukturalne - zostało mi po pielęgnicach. Wiem, że nie ten biotop ale było solidnie przymocowane i nie chciało mi się męczyć z usuwaniem ;).

 

Czy dwie świetlówki t8 (15w/85cm) poradzą sobie z roślinami jak anubias czy kryptokoryna?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...