Skocz do zawartości

Środki przeciwgrzybiczne a akwarium


Frank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum! :D

 

Nie wiem niestety czy piszę w dobrym dziale ale problem jest raczej nietypowy. Mam problem w mieszkaniu z zaciekami na ścianie i w efekcie z grzybem... Planuję remont i malowanie na nowo ścian. Muszę jednak wcześniej wypryskać mieszkanie środkiem przeciwgrzybicznym na bazie chloru (będzie się suszyć jakieś 2 dni). Problem w tym że w jednym z pokoi stoi akwarium i boję się o zdrowie i życie moich podopiecznych. Macie jakieś pomysły jak zabezpieczyć akwa przed działaniem tego środka? Jeżeli nie to jak i gdzie przenieść zbiornik (54l) na te dwa dni? :help:

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zabezpiecz akwarium, przykryj je dokładnie np. folią taką jaką kładzie się na podłodze/meblach podczas malowania. U mnie ta metoda zdała egzamin gdy trzeba było spryskać grzyb tworzący się na framudze drzwi balkonowych ok 5-6 metrów od zbiornika (zaledwie kilkuletnie zadbane mieszkanie, ale wilgotność powietrza robi swoje... uroki Anglii).

Edit:
Aczkolwiek na Twoim miejscu raczej przeniosłabym gdzieś akwarium skoro planujesz też remont. U mnie to była kwestia zaledwie niecałego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to jak i gdzie przenieść zbiornik (54l) na te dwa dni?  :help:

W miejscu gdzie remontu nie będzie, czyli pewnie w łazience. 

 

Odławiasz ryby do wiadra z wodą z akwarium, wyjmujesz sprzęt (ważne by filtr był uruchomiony i działał w np. wiadrze by biologią nie poszła się...), spuszczasz wodę do wiader, jeśli wyposażenia akwarium na to pozwala (czyli brak dużych kamienni i etc. jak w np. Iwagumi) to w 2-3 osoby przenosicie akwarium wraz z matą do miejsca, w którym ma być docelowo i sprawdzasz czy nic nie walnęło. Wlewasz powoli wodę (tym samym sprawdzając czy coś nie pękło), podłączasz filtr pod akwarium, wpuszczasz ryby. 

 

Jeśli wyposażenie nie pozwala na przeniesienie to niestety, ale pozostaje Ci mozolne przenoszenie żwiru i kamienni ręcznie.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po zrobieniu pierwszego po prostu tam przeniosę akwa które i tak przy okazji zrestartuję

 

Jesteś pewny, że na czas dojrzewania akwarium będziesz miał gdzie umieścić ryby?

 

Czy nie lepiej byłoby bez restartu? Pamiętaj, że zmiana aranżacji nie musi równać się restartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś pewny, że na czas dojrzewania akwarium będziesz miał gdzie umieścić ryby?

 

Czy nie lepiej byłoby bez restartu? Pamiętaj, że zmiana aranżacji nie musi równać się restartem.

Mam zapasowe akwarium właśnie na takie okazje  :D  Będą stać dwa a gdy to restartowane dojrzeje rybki się przeniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...