Skocz do zawartości

Okrzemki :( pomocy


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam akwarium już od dawna  - jest dojrzałe ale po zmianie oświetlenia na led pojawiły się glony , potrzebuję porady jak z nimi walczyć , próbowałam wszystkich sposobów i już mi pomysły się wyczerpały .....Ostatni mój pomysł to to że być możę jest za mało światła , osoba która wykonywała tę belke mówi żę jest w sam raz ale sama nie wiem , Dane akwarium :

wymiary - 130x50x50

podłoże - drobny żwirek

oświetlenie belka led - niżej zdjęcie z specyfikacji belki

obsada - kilka skalarów , tęczanki

Nawozy - zaprzestałam dozowania , teraz tylko same co2 z butli

Testy wody kropelkowe zooleka

no3 10

no2 0

po4 0

kh 12

gh 21

Podmiana wody co tydzień 30 %. Zastanawiam się nad restartem żeby to wszystko ogarnąć od nowa.

 

Belka oświetleniowa :

20170803_131721.jpg

 

 

 

20170803_131438.jpg

 

20170803_131450.jpg

 

 

20170803_131508.jpg

 

 

20170803_131544.jpg

 

20170803_131549.jpg

 

20170803_131554.jpg

 

 

20170803_131603.jpg

 

 

20170803_131614.jpg

 

20170803_131624.jpg

 

 

20170803_131632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobór barw to masz delikatnie mówiąc fatalny dobrze widzę że podstawowej barwy 6500k jest zero diod? .

 

Nie wiem po co dawać Rb i DR i do tego jeszcze full spektrum.. amatorka totalna. Belka do przerobienia

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew , szczerze mówiąc nie znam się totalnie na ledach a zaufanie miałam do wykonawcy tego oświetlenia, niestety po pewnym czasie jestem załamana gdyż nigdy takich glonów u mnie nie było a wcześniej miałam świetlówki t5 wiec tak jak myślałam wina leży po stronie oświetlenia, co powinnam w tej belce zmienić?

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór barw podstawa to barwa 6500k i jej powinno być min 50% całego oświetlenia dalej barwa 8500k to jakieś 30% reszta to full spektrum lub czerwone i niebieskie diody ja bym był za osobnymi kolorami. Obecne diody trzeba odbudować i wstawić nowe odpowiednio je rozmieszczajac kolorystycznie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , w prostym rozumowaniu to trzeba wymienić diody 9000k i 10000k na 6500k tak ? Pewnie restart nic nie da póki nie wymienię tych diod , no cóż, dzięki za wskazówki, teraz będzie działać bo wiem w czym rzecz , pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór barw podstawa to barwa 6500k i jej powinno być min 50% całego oświetlenia dalej barwa 8500k to jakieś 30% reszta to full spektrum lub czerwone i niebieskie diody ja bym był za osobnymi kolorami. Obecne diody trzeba odbudować i wstawić nowe odpowiednio je rozmieszczajac kolorystycznie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Jest zupełnie odwrotnie. Najpierw czerwone i niebieskie a potem reszta.

 

Rataj uprawia rośliny na barwie i takie zaleca < 3000K. 

Zbiorniki roślinne na wyłącznie samych Grolux'ach  którym do 6500K trochę brakuje pokazują, że 6500K to raczej jakiś forumowy mit.

 

Jedno jest pewne. Najpierw moc (W), potem barwa.

 

Temat był już poruszany kilka razy.

Edytowane przez DavyJones
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...