Skocz do zawartości

720 L - jaka moc świetlówek?


bartek69963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje założyć akwarium 720L (200x60x60 cm). Jaka moc świetlówek będzie tutaj dobra? Początkowo myślałem o T5 2x80 W. Ale nie wiem czy nie zamienić na np. 5x54W. Będzie tam mało roślin np. kilka mikrozorium oskrzydlonych na korzeniu, a do tego kilka pływających pistii oraz moczarek (również pływających). Może pokuszę się o małą grupkę kryptokoryny karbowanej. Raczej nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich roślin to max 0,4w na litr , a że zbiornik ma litraz zacny to ja bym pokusił się o oswietlenie punktowe z naświetlaczy led da to niesamowity klimat i oszczędność.

 

Ale przy naswietlaczach kieruj się lumenami jakie dają ie mocą w wtach.

Inna opcja to oświetlenie diy z power ledów również punktowe

 

Strzelam że zbiornik odkryty?

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci sugeruje olać pokrywę a dać szybę nakrywkową 5mm w kilku kawałkach po 20-30cm każdy.

 

Czy ledy są drogie... cena lamy diy z power ledów jest porównywalna jak nie mniejsza z gotowccem na t5.

Inaczej sprawa wygląda jak chcesz kupić gotowa lampę led w sklepie to fakt cena zabija.

Ale tobie wystarczy oświetlenie z taśm led co wychodzi jeszcze taniej,bo nie potrzebujesz mega jakości światła do wzrostu roślin.

 

 

Edit:

Jeśli dasz szybę nakrywkową to np kupujesz profil Wide do tego taśmę led o barwie 6500,4000k zasilacz stało prądowy /driver i już składasz i świeci.

Profil Wide kładziemy na szybie nakrywkowej .

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci sugeruje olać pokrywę a dać szybę nakrywkową 5mm w kilku kawałkach po 20-30cm każdy. Czy ledy są drogie... cena lamy diy z power ledów jest porównywalna jak nie mniejsza z gotowccem na t5. Inaczej sprawa wygląda jak chcesz kupić gotowa lampę led w sklepie to fakt cena zabija. Ale tobie wystarczy oświetlenie z taśm led co wychodzi jeszcze taniej,bo nie potrzebujesz mega jakości światła do wzrostu roślin. Edit:Jeśli dasz szybę nakrywkową to np kupujesz profil Wide do tego taśmę led o barwie 6500,4000k zasilacz stało prądowy /driver i już składasz i świeci. Profil Wide kładziemy na szybie nakrywkowej . Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

A od kiedy taśmy led zasila się zasilaczem stałoprądowym? Jak taśmy to tylko 8520 i ewentualnie na wybarwienie ryb i korzystne dla roślin 5630 grow. Te sztywne taśmy dają naprawdę dobre światło. 1m 8520 to 22watt a 1 m grow 5630 to 18watt. Zasilacz stałonapięciowy stabilizowany 12v. A ile amper ? To zależy ile użyjesz taśmy. Łatwo obliczyć. Moc wszystkich taśm x12v =A+ 15% zapasu.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

A od kiedy taśmy led zasila się zasilaczem stałoprądowym? Jak taśmy to tylko 8520 i ewentualnie na wybarwienie ryb i korzystne dla roślin 5630 grow. Te sztywne taśmy dają naprawdę dobre światło. 1m 8520 to 22watt a 1 m grow 5630 to 18watt. Zasilacz stałonapięciowy stabilizowany 12v. A ile amper ? To zależy ile użyjesz taśmy. Łatwo obliczyć. Moc wszystkich taśm x12v =A+ 15% zapasu.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam za błąd . Moc wszystkich taśm : a nie x 12v= A +15%

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...