Skocz do zawartości

Rany na ciele I dziury na pyszczku


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc, zauważyłem że mój samiec pretnika najpierw miał dwie czerwone ranki na ciele, potem zrobił mu się guz na pyszczku, a teraz zauważyłem czarne dziurki na głowie tylko, jakby zrobił je jakieś robaki. Po dłuższej obserwacji ze owe dziury ma też jedna samica. Obecnie zastosowałem TRYPAFLAVIN. Parametrów wody w tej chwili nie znam. Temperatura 27 C, ryby mam od ok 6 tygodni. Akwarium 54l, 2 filtry wewnętrzny i zewnętrzny tetry ex 600. Obsada: 18x Neon Simulans, 5x gupik, 8x rasbora espei, 5x otos, 8 x Bystrzyk poziomkowy i stado krewetek i wspomniane 3x pretnik Karlowaty .

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Parametrów wody w tej chwili nie znam.

To je poznaj.

 

Zdjęcie akwarium i zdjęcie ryby.

Podmiany?

Co w filtrze?

W dziale masz podpięty temat: "Jak opisać akwarium..."

Kiedy Wy się nauczycie, że z takimi informacjami to jak wróżenie z kuli?

Masz dostęp do mikroskopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To je poznaj.

 

Zdjęcie akwarium i zdjęcie ryby.
Podmiany?
Co w filtrze?
W dziale masz podpięty temat: "Jak opisać akwarium..."
Kiedy Wy się nauczycie, że z takimi informacjami to jak wróżenie z kuli?
Masz dostęp do mikroskopu?


Zdjęcia wrzucę wieczorem, testy muszę kupić bo ostatnio mi się skończyły, a w niedzielę to ciężka sprawa. Co tydzień ok 10-15 L wody podmieniam, z czego 5L to woda destylowana. W wewnętrznym filtrze jest gąbka i torf A w zewnętrznym gąbki, biobale i ceramika od ok 4-6 miesięcy wgl nie ruszany.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

NO3 203; NO2 0,50; GH 9*; KH 7*;pH 7,2; Cl2 0; CO2 13. Takie są parametry wody, aczkolwiek mam wątpliwości czy testy prawdę mówią.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tylko Pretniki nie za bardzo pasują a tak to chyba w miarę ok. Fakt, sporo ich , pretniki wziąłem od kolegi bo chciał je do sedesu wrzucić, szkoda mi ich było. Powiem tak, po woli obsada się zmniejsza, rasbory , otosy i neony mają już po ok 3-4 lata a jedynie bystrzyki są u mnie góra 2 lata. Gupiki to jedynie samce, samiczki mam w osobnym 30 L. Testy są tetry, paski. Robiłem 3 razy pod rząd i wyniki były bardzo podobne.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim kątem niby tylko pretnik nie pasuje? Poczytaj, które z tych ryb potrzebują kwaśnej wody a które zasadowej, jakich twardości potrzebują i temperatur. Kup prawdziwe testy, bo na ten moment można powiedzieć, że nie masz żadnych testów. I miejmy nadzieję, że testy kropelkowe nie pokryją się z tymi paskowymi. Chociaż przy takim przerybieniu to że się trują nie powinno dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wymadrzac ale najpierw prosiłbym o pomoc w identyfikacji choroby, bo to w tej chwili jest najpilniejsze. Potem jak najbardziej wysłucham rad na temat poprawy obsady bo wydaje mi się że skoro ryby żyły tyle czasu to przez miesiąc dadzą radę, natomiast pretnikom to już nie pomoże. Więc prosiłbym o pomoc w zwalczaniu skutków, a potem zajmę się likwidacją przyczyny. Poza fizycznymi zmianami w zachowaniu ryb nie widzę zmian, są zwawe, przyjmują normalnie pokarm itp. Może to dziurawica?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał tak od początku, jedna samica też ma taki okraglutki brzuch (ta chora). Odchody normalne, bez śluzu. Po trypaflawinie jakby wstrzymał się rozwój objawów, guz na pyszczku jakby się zmniejszył. Myślę że mógłbym sobie załatwić dostęp do mikroskopu w pobliskiej szkole.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trypaflawinie jakby wstrzymał się rozwój objawów, guz na pyszczku jakby się zmniejszył.

Podmiana i powtórka.

 

 

 

Myślę że mógłbym sobie załatwić dostęp do mikroskopu w pobliskiej szkole.

Sprawdź odchody (świeżo złapane, zanim opadną na dno) oraz błoto z filtra. Szukaj czego kolwiek co się rusza, zdjęcia i ewentualnie filmik, za każdym razem opisuj powiększenie.

http://forum.superakwarium.pl/topic/49963-pobieranie-pr%C3%B3bek-do-badania-pod-mikroskopem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...