Jump to content
cycu2205

Aldehyd glutarowy

Recommended Posts

Witam.Znalazłem na olx ogłoszenie.Ktoś sprzedaje aldehyd glutarowy. Pisałem do sprzedawcy o jakim stężeniu. Dostałem odpowiedź że 50%. Cze to nie jest jakiś wałek? Na alledrogo można znaleźć jedynie 24%. Jeśli faktycznie ma 50% to jak go rozrobić na 3% roztwór?

Edited by cycu2205

Pomyłka

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Edited by raiders

Lekki odkopik.

To nie jest aldehyd, który my akwaryści stosujemy do akwarystyki w celu uzyskania węgla, czyli podstawowego budulca tkanki roślinnej.

Obstawiam, że on na tej aukcji jest przeznaczony do dezynfekcji czegoś po zwierzętach (kategoria to Kurnik). Kiedyś używało się tego do dezynfekcji narzędzi lekarskich.

Cóż...wlej to do akwarium, a spalisz rośliny, zaszkodzisz rybą. Nie rozrobisz takiego stężenia do tak małego. Mizerne efekty będą raczej.

Lekki odkopik.

Lekki dokopik.

Naprawdę proszę Cię zanim coś napiszesz dowiedz sie na ten temat więcej zamiast pisać głupoty...

Aldehyd glutarowy to aldehyd glutarowy w wysokich stężeniach używany do odkażania a mocno rozrzedzony może być stosowany jako nośnik węgla dla roślin.

Czym się różni perhydrol od wody utlenionej? To też nie jest to samo?

Dostałem odpowiedź że 50%. Cze to nie jest jakiś wałek? Na alledrogo można znaleźć jedynie 24%.

I nie tylko na aledrogo, może gość ma gdzieś dostęp do takiego albo wałek, ciężko powiedzieć.

Jeśli faktycznie ma 50% to jak go rozrobić na 3% roztwór?

Jeżeli się nie walnąłem to do 150 ml wody dodajesz 10 ml - 50% aldehydtu i masz stężenie jakieś 3,13%.

Szanowny Michaelu. Kórnik to miejscowość a nie kategoria. :o

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka