Jump to content

Choroba roślin i identyfikacja

Brevis14
 Share

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z roślinami.

Akwarium 54l oświetlenie 2x 15W świetlówki Hagena LIFE i AQUA GLO świecę ok 11 godz. Jako nawozy pod korzenie daje raz mną 2 miesiące jakieś kapsułki, preparaty w płynie tylko AQUA ART raz w tygodniu przy podmianie wody CLASIC, MACRO GREEN, HYDRO MINERAL. Codziennie rano podaje 2ml CARBO, 1 ml K+, 1 ml FERRO, 1ml MACRO REED. Zapomniałem dodać że podłoże to piasek. Wcześniej rośliny rosły jak szalone, co 2 tygodnie przycina była konieczna, a teraz giną w oczach i nie wiem dlaczego. W akwarium mam paproc, anubiasy 2 odmiany, microsorium, subwasterang, mech jawajski, nurzaniec, cryptocoryne i jeszcze 3 rośliny których nazw nie znam bądź nie pamiętam. Problem dotyczy tylko nurzanca, i dwóch nieznanych mi gatunków, rośliny przestały rosnąć, zaczęły blednac, na liściach pojawiły się dziury i teraz zaczęły gnic łodygi. Link do zdjęć chorych roślin, oraz przy okazji proszę o identyfikację. http://m.fotosik.pl/u/niKecs/album/2429000

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka