Skocz do zawartości

[450L] dorzecze szczęścia


Dawos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Przedstawiam wam kawałek mojego szczęścia.

 

Zbiornik:

150x50x60 (450l)

 

Filtracja:

JBL cristal profi e900

Aquael turbo 1000

 

Oświetlenie:

5m taśmy Led

 

Fauna:

12x Płaskobok tępogłowy

8x ziemiojad red head tapajos

4x zbrojnik niebieski

3x L103

 

Flora:

Kryptokoryna

Jutro będą parametry wody :)

Docelowo dołożę jakieś ciekawe elki i będzie to cała obsada. :)

post-11219-0-54066100-1492125770_thumb.jpg

post-11219-0-97716100-1492125805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Urządzone ze smakiem i świadomością. Niby lubię akwaria zawalone korzeniami,kamieniami,gałęziami i innym tałatajstwem ale to też ma swój urok pomimo tego minimalistycznego wystroju. Nie wiem tylko czy tego piasku nie jest za mało ale być może to tylko takie wrażenie moje.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 37°C

 

Zamiast "2" kliknąłeś chyba "3" prawda? Jeśli nie to temperatura stanowczo za wysoka. Twoje ryby wymagają przedziału 24 - 28 stopni Celsjusza (ew. w okresie tarła trochę wyższej). Zbij ją do około 25 stopni, bo ryby się uduszą i będzie zupa rybna :P

Po za tym akwarium ma swój urok, podoba mi się, takie spokojne choć na tym korzeniu dałbym jakiś mech...nie wiem czemu, ale tak mi się uroiło :P Na krótszy korzeń ze dwie sadzonki anubiasa, a na taflę ze 3 dorodne Pistie z korzeniami :) Co myślisz?

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, aż tak (anubiasy też (?) - mają mocne liście przecież)? Czym karmisz? Może dołożysz pokarm roślinny np. Tropical Bio-Vit? Jak rośliny będziesz trzymał w dobrej kondycji to to też zmieni postać rzeczy. 

 

Myślę, że jak dołożysz im trochę pokarmu roślinnego to na rośliny w akwarium nie będą się łasić :P Druga sprawa to zrobienie dobrych warunków dla roślin. Na pewno powstrzymaj się od roślin czerwonych - z tymi rybami to nawet jak dołożysz ten pokarm to ci w pieruny wyżrą! Serio. Miałem kiedyś tą Reineckiego w obu akwariach (inne obsady) i po dwóch dniach było w dziurach, ba nawet łodygi im posmakowały.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmienie:

7 razy w tygodniu mieszanka

ichtio-vit, ovo-vit, bio-vit.

2 razy w tygodniu spirulina 36%, granulat wybarwiajacy dla pielegnic i artemia. :)

 

Szczerze mówiąc nie próbowałem innych roślin ale nawet tu na forum powiedziano mi że ciężko z roślinami przy plaskobokach.

 

Mech na pewno odpada ale z innymi roślinami spróbuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lotosem możesz spróbować, ale mam obawy co do jego czerwonej odmiany (więc ją sobie raczej odpuść). Odmiana o kolorze czerwonym ma wysokie zapotrzebowanie na CO2 oraz oświetlenie. Generalnie czerwony kusi ryby (Bo np. Reineckiego roślinka jest zjadana w całości przez wiele odmian ryb w tym płaskoboków)  :P

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...