Jump to content

[skalar] niskoobsługowe rozmnażanie


michal_n
 Share

Recommended Posts

Jest dość oczywiste, że odchowanie narybku wymaga sporo pracy, częstego karmienia celem uzyskania szybkiego wzrostu itp. 

Ponieważ pracę mam taką, że często przez kilka dni nie dam rady zajrzeć do akwarium to też i odchowanie ryb sprawa pewną trudność. O karmieniu ryb codziennie przez 2-3 tygodnie po kilka-kilkanaście razy dziennie nie ma mowy. 

 

Z tego powodu uruchomiłem trochę wyobraźnię i wiedzę i tak sobie wymyśliłem, że poniewaz nie mam czasu na osobną hodowlę karmy dla narybku to wpuszczę narybek do hodowli... 

 

w 230 litrowym bardzo dojrzałym akwarium, stojącym przez kilka miesięcy bez ryb i nie sprzatnym na dnie zaczęło zalegać sporo mułu. Pojawiły się wieloszczety, pod mikroskopem było sporo pierwotniaków. Do takiego akwarium wrzuciłem skalarki jeszcze z pęcherzykami żółtkowymi. 

Do akwarium zaglądałem może z raz na dwa dni. Po 2-3 tygodniach młode urosły na tyle, że zaczęły przyjmować już normalne jedzenie typu Hikari first bites czy drobne granulaty dla rybek drobnoustych. Trudno mi powiedzieć ile procent narybku w ten sposób udało się odchować bo nie liczyłem materiału na wstępie ale koniec końców do ludzi trafiło około 60 ładnych skalarów Manacapuru. Efekt uboczny to posprzątany zbiornik :) 

 

Zachęcony tym dośc przypadkowym efektem jeden z kolejnych miotów wrzuciłem do... sumpa. Czego jak czego ale mikrożycia to tam nie brakuje. Po kilku tygodniach odłowiłem 40 sztuk (z około 60 które tam trafiły). 

Poszły do 100 litrowego akwarium wzrostowego. Teraz są karmione granulatami ile razy dziennie sie da. 

Efekty mniej wiecej takie:

 

 

pozdrowienia dla innych leniwców :) 

Michał 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...