Skocz do zawartości

250 litrow narożnego


Martinez87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium narożne 100x140x50

Dwa filtry kaskadowe jeden aquaszut(ceramika i keramzyt), drugi fzn3(gabka, ale za kilka dni bedzie też keramzyt)

Grzalka jest ale nie używana

Podłoże to drobne kamienie plus piasek, korzenie z naszego morza

Oświetlenie to narazie t5 18w 6500k

Obsada:

4 gurami

3 brzanki różowe

8 neonki

6 molinezji

3 zbrojniki

5 gupikow

 

Rośliny:

Symona

Kabomba

Nurzaniec

Pistia

Kryptokoryna sercolistna

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kilka lat temu tez mialem akwa z takim podłożem i nigdy nie miałem z nim problemu wiec nie wiem doczego pijesz.
Do tego, że prowadziłem już latami zbiornik na grubym żwirze i wiem, jak to się zachowuje.

 

Obsadę można polecać, jak się zna warunki panujące w akwarium. Teraz, sam przyznaj, za wiele nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem z ciekawości kto by co polecił a zrobie to co chce i tak. A tez wiele razy miałem to podloze inie miałem problemu nigdy. Akurat z rybami mam duzo do czynienia a nawet bardzo ale nie musze sie tlumaczyc wiec jak masz nadal glupio pisac to nie pisz wcale

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz głupio pytać, a pochwalić się nie bardzo masz czym to po co ten temat?

Obsadę masz mocno słabą, ale pewnie Ci wystarczy jak przeżyją rok. Może będą chorować, może zdychać, może będą glony może nie. Chciałeś poklasku, że masz "duże" szkło? Wybacz, ale zniszczę Twoje dzieciństwo: w akwarium ważna jest powierzchnia dna, nie najdłuższy wymiar.

A jeśli pod to akwarium też podłożyłeś tekturę, to też słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powierzchnia jest wg mnie dobra. Hmm pytac zapytalem o rybki nic wiecej wiec nie wiemo co kaman pewnie kolege bronisz. Pod tym akwa mam co innego dla twojej informacji. A jak niemam czym to dobrze. Po prostu przedstawilem na tym forum akwa ale widze ze tu normalnie nie mozna napisac i zapytac bo banda jest jakis niedorozwojow co musza glupio docinac bo nie potrafia nic innego napisac. Nie pozdrawiam i nie odpisujcie jak nie macie nic madrego do napisania

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak masz dalej zamiar pawiana strugac to usun moj temat i mnie z tego forum bo tylko na tym forum ludzie reaguja z jakims dziwnymnastawieniem. Niewiem dlaczego zostales ? Zostalas? Moderatorem skoro zamiast napisac zeby normalnie kazdy sie wypowiadal to gorzejsie zachowujesz jak byle forumowicz

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka


Powiedz po co sie przyj****** o podloze co z nim nie tak?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka


To ze moderator jest bardziej tepy jak inni inie wszyscy

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Wytłumacz mi, mistrzu, co jest w tym głupiego. Merytorycznie ^_^

Co w tym podłożu nie tak? Jakos mialem prawie zawsze takie podloze i moi znajomi maja i nigdy nie bylo problemu a ty sie uczepiles

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Halo, to jest publiczne forum a nie budka z piwem. Trochę kultury, bo polecą ostrzeżenia. /Luna
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej Ci już wytłumaczyłem, ale być może nie dotarło - w grubym żwirze zbiera się gnój. Który, zgodnie z prawami biologii, gnije. I syfi wodę. Zatem trzeba go dodatkowo odmulać. Odmulając grubożwirowe dno zwykle trzeba się w nie dobrze wbić, co powoduje wzbicie tego syfu do wody. I brudzenie wody na koniec odmulania. Rośliny, które się ukorzeniają, nie lubią grubych podłoży, bo nie mogą się ich dobrze chwycić. Nie lubią też grzebania przy korzeniach, które staje się niejako koniecznością, jeśli odmulasz akwarium.

 

To, że ktoś sobie samemu robi na złość, swoim rybom na szkodę i jeszcze się oburza, zaczyna rzucać wyzwiskami, w dodatku kalecząc własny język wcale nie oznacza, że ten ktoś robi dobrze. Nawet dla samego siebie. Może dla swojego chwilowego samopoczucia. Idź może na te fora, gdzie Cię chwalą, skoro Twoja racja jest najtwojsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z kolefa podajcie sobie ręce bo mu podłoże nie pasuje. A no tak wszedzie w rzekach i stawach itd sa podłoża ksiazkowe brak slow dla was

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie mowie ze chwala ale zobaczysz za pół roku zdjecie z tym podłożem jak bedzie wygladalO akwa i zmienisz zdanie

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jeszcze napiszcie ze keramzyt jest zly do filtrów to bedziecie mistrzami świata

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie miał przypadkiem styczności to podpowiem: w rzekach i stawach w których z reguły występują te gatunki nie występuje taki gruz jak u Ciebie.

Chcielibyśmy zobaczyć to akwarium za te pół roku i tylko to mnie powstrzymuje . Jeśli byłbyś tak miły i udowodnił nam naszą ignorancję będziemy zobowiązani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...