Jump to content

OSPA - PILNE

Recommended Posts

Witam

Wiem że tematów odnośnie ospy w akwa jest trochę ale ja mam chyba jakiś nietypowy przypadek. Akwa 112l - obsada: 2xsumik, 2x bocja wspaniała, 2x skalar, 2x pielęgniczka ramireza, 1xglonojad, 2xkirysek. Od tygodnia mam ospę w tymże akwa. Podaję sera costapur i od piątku podnoszę tem. - piątek 29 st. sobota - 30 st., niedziela 31 st. poniedziałek 32st. I problem jest taki że na wszystkich rybkach już prawie nie ma śladu ospy natomiast ramirezki są całe w białych kropkach (mają tyle samo co na początku). Od jutra muszę zacząć obniżać tem. bo mi wszystko padnie. I nie wiem co robić z tymi pielęgniczkami.

obniż temperaturę ale costapour stosuj nadal do całkowitego wyleczenia..

Poza tym Sera costapour wcale nie wymaga podnoszenia temperatury. To tylko zabieg wspomagający...

Pamiętaj, że kulorzęsek (czyli ospa) jest chorobą pasożytniczą i do całkowitego wyleczenia należy stosować kuracje (aż zabijesz wszystkie pasożyty)

Moja rada.

kup sol akwariowa daj temp na 28 dodaj soli,po 4 dniach dodaj jakis lek na ospe,nastepnie jesli zobaaczysz ze objawy mineły,zaprzestajesz stosowac leki i zaczynasz zmniejszac temp.

Duchu sól jest dobra ale costapour jest zdecydowanie lepszy...

Poza tym sól może i z pewnością w jakimś stopniu zaszkodzi np roślinom..

costapour jest z pewnością jednym z najlepszych leków na ospę...

Można oczywiście zieleń malachitową stosować, czy błękit metylowy...

Ale jeśli PIETREK ma costapoura to niech leczy nim...

sól morska tak samo jak każdy inny związek chemiczny będacy solą szkodzi roślinom nie wprowadzaj herezji Duchu...

w wodzie sól rozkłada sie na jony chloru i sodu... Powiedz mi którego z tych związków potrzebuja rośliny??

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...