Skocz do zawartości

Jakie dobrać zasilanie do belki?


kielas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wykonać oświetlenie z diod POWER LED 3W wg załączonego schematu.

 

post-16379-0-77373500-1489925902_thumb.jpg

 

Wszystkie diody mają oznaczenie 700mA

Baniak to 126l

 

Nie chce tworzyć żadnego sterowania dzień-noc po prostu samo oświetlenie włącz- wyłącz :)

 

Diody chce połączyć w szeregi, każdy kolor osobno albo białe razem kolory osobno.

 

Proszę o pomoc w doborze driverów i zasilacza i jak to połączyć wszystko do kupy żeby działało?

 

ps. Czy takie rozmieszczenie diod będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale jakie akwarium to jest że chcesz świecić 90W ledami? 500l?

Oprócz prądu jakie pobierają - 700mA musisz wiedzieć jakie napięcie odkłada się na takiej diodzie. Za pewne będzie to ok. 4.2V. Musisz szukać taki zasilacz prądowy co dostarcza 700mA przy napięciu "ilość diod x 4.2V". A to jak diody połączysz szeregowo to już kwestia drugorzędna.

 

Send with Tapatalk...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem belkę do 54l ale na 1w power ledach i radze ci na takich robić, bo na wszystkich forach co czytałem diody 3w bardzo sie grzeją i byś musiał jeszcze na belke dodać radiator. A i tak nie masz pewności czy to wystarczy a szkoda żeby od temperatury zaczeły przepalać sie diody szkoda kasy, czasu i nerwów przy ponownym demontaży belki. I zamiast deep red i royal blue kup full spectrum to 2w1 więc mniej zabawy w ustawianie kolorów na belce. Może przyda ci sie link z dokladnym omówieniem budowy belki na dole strony przyklady ułożenia kolorów http://mntech.mn-tech.pl/artykul.html?tx_ttnews%5Btt_news%5D=37&cHash=9665a1788d37ba1b5b31e29d23b449a5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do fachowców od Power ledów,a nie chcę zakładać kolejnego tematu. Mam profil aluminiowy kasetonowy o wymiarach 110cmx16cm. Chcę w niego wpakować 72power ledy 1w 42szt.6500K,20czerwonych i 10 niebieskich. 4 rzędy po 18szt. Wszystko zasilić dwoma driverami 50-120v 350mA. Belka będzie szczelnie zaklejona plexi a kable zasilające diody wpuszczone w wężyk który będzie wychodził poza pokrywę akwarium. Belka będzie pod pokrywą szczelnie zaklejona,wężyk po to aby w środku belki nie wytwarzało się ciśnienie z czasem nagrzewania się diód i nie zaciągnął wilgoci z baniaka. I pytanie zasadnicze: Czy taka belka będzie się mocno grzała? Idą upały a baniak bez pokrywy nie wchodzi w grę.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego Ci nie mogę powiedzieć bo nic nie wiem co tam dokładnie masz i jak będzie zamontowane.

U mnie zwyczajnie było - dioda na wymienniku ciepła przyklejona klejem przewodzącym ciepło, a to przyklejone j.w. do pokrywy alu, zwykłej bez radiatora. Dlatego uważam że powinno być ok. Jakby co zawsze możesz radiator dokleić.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie jakie te diody mają nominalny prąd...

Generalnie jeśli te diody mają 350mA a zasilacz 300 to zmniejszy się jasność a zwiększy żywotność. No i oczywiście zmniejszy się ilość ciepła.

Problem leży w tym że to nie jest zależność liniowa.

Jeśli mają 300mA a podajesz 350 to albo się spalą od razu albo po krótkim czasie.

 

Sent with handy.

 

Edytowane przez kicaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...