Skocz do zawartości

Zestaw co2, czy coś jescze potrzeba + inne pytania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zastanawiam, czy wystarczą te rzeczy do podawania co2 z butli:

- butla co2

- reduktor z dwoma manometrami - http://allegro.pl/reduktor-co2-argon-z-dwoma-zegarami-krociec-i5968480878.html

- zaworek precyzyjny camozzi - http://allegro.pl/camozzi-zaworek-precyzyjny-co2-gwint-1-8-zlaczki-i5726815969.html

- zaworek przeciwzwrotny

- licznik bąbelków - zrobiony samemu z strzykawki lub zestawu do kroplówki

- test pernamentny - też wykonany samemu

- dyfuzor z kostki lipowej - DIY

A teraz pytania:

1. Jak w zimę rozpoznać lipę, bo nie mam żadnego pomysłu?

2. Czy są do tego potrzebne jeszcze jakieś złączki lub inne konieczne części?

3. Płyn do testu można wykonać samemu z testów kropelkowych Ph. Mam do dyspozycji dwa testy 4.5-9 i 6-8. Który byłby lepszy?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i wszystkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się elektrozawór.

Wężyk ciśnieniowy PU albo silikonowy.

 

Lipa powinna być sucha. Zresztą na dyfuzor CO2 nadaje się średnio. Ile litrów ma akwarium? Powyżej pewnego litrażu powinien być reaktor. Tanie spieki ceramiczne nie dają mgły tylko małe bąbelki. Niektóre kamienie do napowietrzania są lepsze.

 

Płyn testowy. Nie wiem czy nie taniej będzie kupić "dedykowany" do testu permanentnego CO2 ale jak już masz to i jeden i drugi powinien się nadać. To i tak tylko przybliżenie. Jak termometr: zimno-ciepło-gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wężyku zapomniałem napisać. :) Akwarium 54l, więc sądzę, że najprostszy dyfuzor z lipy powinien wystarczyć. Mam gdzieś jeszcze kamień do napowietrzacza, ale on raczej będzie gorszy, bo bąble z niego są duże. Co do elektrozaworu to raczej nie będę w niego inwestował, bo moja cała zabawa z co2 raczej robiona jest jak najtaniej.

Edytowane przez mr_netlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr aktualnie pracuje Aqua Nova ncf 600. W teorii ten filtr jest do 150l, więc w baniaku dość dobrze miesza wodę. Teoretycznie mógłbym dołożyć jeszcze wewnętrzny z aquaela, ale chyba nie ma to większego sensu przy jednak dość sporym jak na 54l filtrze zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...