Skocz do zawartości

Prezent dla dziewczyny stało się hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i zielony z życiem w akwarium. Wszystko zaczęło się od pomysłu mojej dziewczyny by mieć rybki nawet w kuli (kiedyś słyszałem, że rybki w kuli głupieją) więc wybrałem się do sklepu zoologicznego po sprzęt. Akwarium dostałem w spadku, której jest na zdjęciu. Kupiłem grzałkę, termometr, napowietrzenie z filtrem, żwirek (przepłukałem go 5 razy tak jak pani w sklepie kazała).

Akwarium umyłem zalałem wodą podłączyłem sprzęt dodałem uzdatniaczy jakie Pani mi poleciła stosuje się do etykiety i pracowało to tak 4 dni. Piątego dnia dodałem żwirek wsypując go do wody, który zamącił mi wodę (wczoraj oglądałem na yt, że to był błąd) po dniu trochę zrobiła się klarowniejsza ale to nie jest taki efekt jaki chciałbym uzyskać. Szóstego dnia wpuściłem parkę gupików i małego glonojada.

Na tą chwilę chce wszystko zrobić jeszcze raz z waszą pomocą, dodać roślinki (myślę nad in-vitro z plantagarden) jakieś kamienie lub drewno choć mam nietypowe akwarium, które myślę zmienić na prostokątne, a najważniejsze przygotować wodę by była idealnie przejrzysta i aby rybki miały w niej jak najlepiej.

Obsada, musi być glonojad (podoba mi się on strasznie) + inne rybki które "będą" mojej kobiety ;)

 

Jeżeli macie pomysł na moje sześciokątne akwarium słucham propozycji.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

post-24737-0-16189500-1488543064_thumb.jpg

post-24737-0-87617500-1488543068_thumb.jpg

post-24737-0-81893400-1488543071_thumb.jpg

post-24737-0-84546600-1488543074_thumb.jpg

post-24737-0-63300400-1488543078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety na początku najpierw się zadaje pytania a później idzie do sklepu. Przykre to jest ale prawda jest taka, że w sklepach sa ludzie, którzy chcą tylko sprzedać produkty i tyle. W tym przypadku jest niestety tak samo. 

 

Poczytaj o tym co pisze @Dhuz a tak na początek:

 

- akwarium zbyt małe na glonojada

- woda w akwarium nie dojrzała co grozi zatruciem ryb

- podłoże nie nadaje się dla glonojada bo będzie go ranić, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest piasek

- co do roślin to napisz jakie masz oświetlenie potem dobierze się pod to rośliny, raczej nie licz na porady w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary w załączniku. Domyślam się, że z czasem akwarium dla glonojada będzie za małe więc chyba je na razie zostawię do nauki, za miesiąc lub dwa kupię większe prostokątne pod glonojada.

Dla mnie to co mówiła wydawało się sensowne bo na ten temat nic nie wiedziałem teraz czytam na internecie o tym i nie jest to takie łatwe jak się by mogło wydawać, dlatego przyszedłem tutaj by dowiedzieć się jak najwięcej i prowadzić to akwarium prawidłowo. 

Oświetlenia jakiegoś specjalnego nie mam zastanawiam się czy ledy się nadadzą jeżeli nie kupię takie jakie powinno być. Dużo roślin nie chce jakiś trawnik lub mech dwa krzaczki i tyle czytałem że to bardzo szybko rośnie.

post-24737-0-63380200-1488543784_thumb.png

Edytowane przez Martin_OLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego "glonojada" to co za gatunek masz? Pytam, bo mnie np. na początku wcisnęli młodego plekostomusa i było niewesoło :)

 

Dobra rada - chcesz trawnik, odpuść sobie zbrojnikowate. Chcesz zbrojnikowate, odpuść sobie trawnik.To ryby uwielbiające ryć w podłożu i meblować sobie przestrzeń życiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle masz szczęście, że to młody wąsacz pospolity. Czyli sklepowy "kundel". Zbrojniki nie wybierają, gdzie kopią. Kopią, gdzie im odpowiada. U mnie wykopywały nurzańce - rośliny mocno zakorzenione. Zielska trawnikowe to 50/50. Jak zostawią w spokoju, to zostawią, ale jak im się umyśli podkopać, to do widzenia.

 

Teraz to sobie znajdź akwarystę z okolicy, który podzieli się wkładami biologicznymi, bo z 'glonojada' i platek będziesz mieć nici, jeśli Ci się to wszystko wytruje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pani w sklepie kazała
jakie Pani mi poleciła

I na tym lepiej zakończ czerpanie rad od sprzedawców ;)

 

za miesiąc lub dwa kupię większe prostokątne pod glonojada

Przygotuj się na to, że zbrojniki, w tym przypadku "zbrojniki niebieskie" (dokładnie to Ancistrus sp., bo to są kundle) potrzebują akwarium najlepiej o dnie 80x35cm. Od biedy jak nie możesz pozwolić na większe to dno 60x30 to ABSOLUTNE MINIMUM dla jednego osobnika. 

 

Złoty glonojad to jakaś odmiana?

Odmiana albinotyczna Ancistrusa sp. 

 

Mam swojego ts'a, jak chcesz to mogę coś pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawa, czy ta pani powiedziała Ci, ze to parka gupików ? Jakoś gupików nie widzę, tylko zmienniaki i to chyba dwa samce.

Możliwe że coś przekręciłem. Mogę prosić o ip ts'a.

 

Jutro wybieram się zobaczyć akwarium nie ma zdjęcia ale podane są wymiary  ok. 100L wymiary 80x35x35. Czym wymyć akwarium jakąś chemie mogę użyć?

Edytowane przez Martin_OLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zalej i sprawdź, czy szczelne.

 

Potem zadaj sobie pytanie, z czego chcesz ten trawnik. Naprawdę sugerowałbym isć raczej w coś pokroju strzałki  - Sagittaria subulata, która jako tako trzyma się podłoża korzeniami - a nie wymaga przycinania. Nie będziesz mieć gęstego, mięsistego 'trawniczka' ale jednocześnie nie wpakujesz się w prowadzenie akwarium roślinnego High-Tech, które wymaga trochę doświadczenia i ogarnięcia w kwestii opieki nad akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  Sagittaria subulata zostanie posadzona ale gdzieś za dwa tygodnie. Chciałbym mieć mech na kamieniach on wymaga jakiegoś specjalnego pielęgnowania, nawozów? 

Powiedz mi czy zrobić deszczownice? Dostałem drugi napowietrznik i mógłbym go jakoś wykorzystać. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe akwarium umyte sprawdzałem szczelne, mate wyciąłem pod baniak. Dla świętego pokoju kupiłem sylikon akwarystyczny bo nie chciałbym niespodzianki jakbym wrócił z pracy. Pytałem też o produkt do zmycia kamienia dokładnie zacieków tak by nie otruć rybek dała mi buteleczkę, która jest na zdjęciu.

post-24737-0-45409800-1488729904_thumb.jpg

post-24737-0-78924500-1488729909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...