Skocz do zawartości

Problemy z roslinami woda ro


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Ustabilizowałam no3 a z kolei od jakiegoś czasu mam problemy z roślinami  na wodzie ro. 

 

Cześć już sie ogarnęła  a jakieś 2 tygodnie temu dosadziłam nowa roślinkę ( szczerze to nie wiem nawet co to - kartkę wyrzuciłam :( 

 

Przykład rośliny na zdjęciu razem z problemem.

 

 

no2 - 0

no3 - 10

ph 6.5

gh 5

kh 4

 

z tego co obserwuje wszystkie   liście  duże są takiej jak na zdjęciach. Dotyczy te młodych listków.

 

Pod roślinkami są  kulki gt. Używam nawozów ze zdjęcia.

 

Proszę doradzić co robię źle a co powinnam zastosować

 

W bonusie odpoczywający kirysek :D

 

post-24058-0-77046300-1488276833_thumb.jpg

post-24058-0-01738800-1488276839_thumb.jpg

post-24058-0-62986400-1488276864_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic właśnie innego nie używam :( 

 

nawozy dostałam od koleżanki bo likwidowała akwarium :)

 

Domyślam się ze są braki tylko czego i co zacząć używać. Na solach się kompletnie nie znam i nie wiem jak to ogarnąć ani jak to poskładać a już nie mówie o dozowaniu :(

 

Jest cos na rynku łatwego w dozowaniu  dla laika co by zapewniło wszystkie potrzebne  makro i micro elementy:) no i co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1  . Czym minTe produkty tetry do kosza .. szkoda twoich pieniędzy na to

 

Dlaczego? No co my tu mamy? Roztwór aldehydu glutarowego  zwanego węglem w płynie, MACRO czyli roztwór KNO3, K2HPO4, MgSO4, oraz MICRO - głównie żelazo ale zapewne też i inne pierwiaski. Czyli wszystko to co kupi w postaci soli i proszku na stronie  akwanawozy. 

 

Wyrzucanie tego jest bez sensu. Pytanie tylko czy musisz to wszystko stosować, a jeśli to w jakiej ilości. Żeby poznać odpowiedź napisz koleżanko jakie masz oświetlenie i ile litrów ma akwarium oraz zamieść zdjęcie całego zbiornika, żeby ustalić ile masz tam roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...