Skocz do zawartości

Czy szafka jest na straty?


florysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

podczas zakładania akwarium (standardowe 200l) po trzyletniej przerwie od akwarystyki zdarzył mi sie bardo przykry wypadek.

Akwarium ma system filtraji narurowej mojego autorstwa. Dzień przed tym, jak miałem to wszystko puścić, żeby sobie dojrzewało w czasie, kiedy będę robił też pokrywę(samo szkło i woda) w nocy z 24. na 25. lutego rozszczelniło się jedno połączenie i do wnętrza szafki (oraz na podłogę) wylało się tak pi razy drzwi ~4 litry wody. Jak tylko zauważyłem, szybko spuściłem wodę, zdjąłem akwarium i przesunąłem szafkę z dywanu, na którym stała, a który wziął na siebie większość wody, bo podłoga(drewniania) była na oko nietknięta.

Teraz wszystko już wyschło, szafka i akwarium są na swoich dawnych miejscach - tylko akwarium stoi puste.

 

Po tym wszystkim zauważyłem, że szafka nabrała trochę wody, szczególnie po lewej, gdzie skupia się filtracja. Po prawej stronie "opuchlizna" nie była taka oczywista.

Dodam, że na przestrzeni około 5 lat, jak używam tej szafki, przy podmianach wody zawsze trochę chlapnęło, zdarzały się jakieś mniejsze lub większe wypadki(ale nie aż takie), w związku z czym szafka już przedtem była leciuko spuchnięta w kilku miejscach, ale wytrzymywała ciężar zalanego akwarium.

 

Tak wygląda lewa strona(jej się najbardziej oberwało):

post-8666-0-56754700-1488065696_thumb.jpg

post-8666-0-71045700-1488065746_thumb.jpg

 

A tak prawa(prawy przód spuchł minimalnie - daje mniej-więcej pojęcie, jak to wyglądało przedtem)

post-8666-0-70299500-1488066222_thumb.jpg

post-8666-0-87292100-1488066246_thumb.jpg

 

Czy szafka jest na straty, czy jeżeli wyschła nie powinienem się przejmować?

Edytowane przez florysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się nie znam na wytrzymałości płyt meblowych, ale to jest jednak 200litrów które może Ci zniszczyć dom i o łącznej wadze pewnie z 300KG. Więc osobiście bym nie ryzykował. Myślę natomiast, że szafka jest do uratowania - zniszczone elementy można wymienić u stolarzy, lub firm stolarskich, które zajmują się wykonywaniem mebli na wymiar. 


Masz okleinę buk, więc powinna być szeroko dostępna - naprawa może być niewidoczna, ewentualnie może wystąpić jakaś delikatna różnica w odcieniach.

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w Twoim przypadku niekonieczna jest wymiana elementów szafki. Ja bym dał wzmocnienia co samemu można zdobić. I szafka nic nie straci na swojej atrakcyjności, a będzie bezpieczna. Myślę o przykręcenie na rogach listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...