Jump to content

Czy to początek choroby?

Recommended Posts

Witam! Akwarium posiadam od niedawna wiec malo wiem na temat rybek. Ucze sie, duzo czytam i probuje w miare funduszy usprawnic jego funkcjonowanie. W zwiazku z tym mam pytanie: Czy na ponizszym zdjeciu takie plamki na ciele gupika to objaw jakiejs choroby? Padly mi wczesniej glonojady zlote 3 sztuki a teraz na jednym z gupikow zauwazylam takie plamki. Prosze o porady i sugestie.

Trudno ocenić czy to są jakies przebarwienia czy raczej ubytki w naskórku. A ogólnie to rybka zachowuje sie normalnie? Masz jakieś ostre przedmioty w akwarium o króre mogła się pokaleczyć? Podaj więcej danych o zbiorniku.

A wiec jesli chodzi o zachowanie to raczej glupolek wariuje i gania po calym akwa i w sumie nie niepokilby mnie gdyby nie fakt ze dobiera sie ale do samca :):o czego wczesniej nie robil. W sumie to powoli zmieniam akwa, gdyz nastawiam sie na jednogatunowy i odkad wrzucilam go do zastepczego akwa dopiero wtedy zauwazylam te zmiany. W tym akwa co teraz przebywa sa tylko roslinki dwa kamyki (ale plaskie bez kantow) wiec malo prawdopodobne by sie o nie mogl skaleczyc. Do tego zwirek i to wszystko. Akwarium jest male bo 12 litrow i siedzi tam z drugim samcem oraz dwoma samiczkami. Dziwne ze pogardzil samiczkami, a ugania sie za samcem. :roll: I dziwne bylo tez to ze wczesniej nie widzialam tych przebarwien, byc moze zmiana oswietlenia, bo w tym malym niestety mam swiatlo tylko dzienne.

Share

• Create New...