Skocz do zawartości

Dobry nawóz ?


raflisko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, (45l, żwir + ?tabletki substratowe?, GH 8, PH 7, temp 26) 
Aktualnie mam: 
- Pare najasów
- x2 Kryptokorynka
- x2 Rogatek
- x4 Pistia 
+ W najbliższym czasie dojdzie ludwigia repens oraz jech jawajski

I niby wszystko fajnie, ale liście pistii zaczynają robić się żółte, a potem osiągając przeźroczystość opadają na dno (powoli). I zdążyłem się naczytać tyle, że może być to wina braku potasu. Także szukając m.in tego natknąłem się na AZOO Nature-Groo Plant Premium. I tutaj moje pytanie - nada się czy szukać czegoś innego czy może wgl chodzi o coś innego ?


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam VIMI ALL IN ONE. Właśnie przeszedł na ten nawóz z soli. Tyle, że ty nie podajesz CO2.

 

Obumieranie Pistii może być spowodowane zupełnie czym innym niż brakiem nawozu. Czy akwarium ma pokrywę czy jest odkryte? Jeśli nakryte to czy woda skrapla się i spada na Pistię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam VIMI ALL IN ONE. Właśnie przeszedł na ten nawóz z soli. Tyle, że ty nie podajesz CO2.

 

Obumieranie Pistii może być spowodowane zupełnie czym innym niż brakiem nawozu. Czy akwarium ma pokrywę czy jest odkryte? Jeśli nakryte to czy woda skrapla się i spada na Pistię?

No, jest nakryte i woda skrapla się na pistie :/ W takim wypadku co polecacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Pistię w 72l to podkleiłem czymś tą standardową pokrywę tak, że "sklepienie" było pod skosem i woda ściekała, nie kapiąc. Potem gdy dołożyłem 24W (moduł Aquaela), który się nie mieścił pod ta pokrywą, to stała ona na plastikowych klockach i między szkłem i pokrywą była szczelina. Zapewne przez większe oświetlenie i może dodatkowa wentylację Pistia rosłą jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...