Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejdę od razu do rzeczy mianowicie zakładam nowe akwarium 96L (80x40x30) z piachem i piaskowcami oświetlenie Led plus żarówka w pokrywie filrt mam na akwarium 150L wewnętrzny grzałkę kupię jak będę robił ogólne zakupy.

i mam kilka pytań:

1.Jaka obsada? 

2.pod piasek żwir czy sam piach?

3.coś jeszcze dać? 

4.Jakieś ogólnie wskazówki?

Możliwe że pytanie było ale wolę się popytać niż aby rybki się męczyły czy źle w akwarium miały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.Jaka obsada? 2.pod piasek żwir czy sam piach? 3.coś jeszcze dać? 4.Jakieś ogólnie wskazówki?

 

1. Jaka obsada? Zależy jakie masz parametry wody i co chcesz mieć w akwa(wystrój,rośliny itp.) Ogólnie do jakiego wyglądu akwarium dążysz?

2. Jeśli dasz pod piasek żwir to i tak Ci piasek przez niego przeleci i na wierzchu będzie żwirek a na dnie piasek, więc daj sam piasek. Polecam ZEW z Obi piasek do piaskownic

3. To zależy co chcesz osiągnać?

4. Ogólne wskazówki są takie żeby dużoooo czytać, przeglądać, obserwować i jeśli czegoś nie wiesz to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka obsada? Zależy jakie masz parametry wody i co chcesz mieć w akwa(wystrój,rośliny itp.) Ogólnie do jakiego wyglądu akwarium dążysz?

2. Jeśli dasz pod piasek żwir to i tak Ci piasek przez niego przeleci i na wierzchu będzie żwirek a na dnie piasek, więc daj sam piasek. Polecam ZEW z Obi piasek do piaskownic

3. To zależy co chcesz osiągnać?

4. Ogólne wskazówki są takie żeby dużoooo czytać, przeglądać, obserwować i jeśli czegoś nie wiesz to pytaj

1.Dąże do akwarium Pustynnego więc najlepiej jakieś rybki które pasują kolorystycznie czy coś parametry nie robią różnicy mogę kupować środki jakieś do danych rybek jak będę znał wymagania gatunkowe (jak napiszecie jakie będę wdzięczny)

2.O to bardzo fajnie że można z Obi :D

3.nie chce aby było pusto a Akwarium w sensie żeby nie było kilka kamieni korzeń i piach 

4.ogólne porady dla początkującego z danymi gatunkami które bym miał mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że chcesz mieć akwarium bez roślin?

Chcesz akwarium biotopowe czy ogólne?

Jeśli biotop to Malawi lub tanganika, ale w tym ltrażu z obsadą nie poszalejesz.

Można by zrobić Amerykę z małą ilością roślin i dużo korzeni.

Przejrzyj sobie galerię na forum i napisz co Ci się podoba, a co nie?

Może masz jakieś rybki które chciałbyś mieć i do nich dobrać wystrój i resztę obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...