Jump to content

Cichy filtr

Dzik
 Share

Recommended Posts

Witam koledzy. Mam taki problem: mam akwa 72l które stoi w mojej sypialni. Filtr który obecnie posiadam to FZN 2. I jest za głośny i nie daje mi spać. Już próbowałem wiele sposobów miedzy innymi dawałem gumę między szybę a filtr ale to niewiele pomaga. Próbowałem nawet zmienić filtr na FZN 3 od kolegi, ale ten jest jeszcze głośniejszy. Możecie mi poradzić jakiś dobry filtr który będzie cichszy?

Weź mnie nie strasz bo kupiłem FZN 2 i moje akwarium tez będzie stało w sypialni ;)

Niestety kolego.. Jak jest nowy to jest jeszcze głośniejszy potem jest trohe cichszy. Ale i tak nie daje rady przy nim spać. Chyba że masz mocniejszy sen.

Mam wszystkie model   FZN  i żaden nie jest głośny kolego  co ci  w nim hałasuje  ?

1. Jeśli pokrywka na media to ją trzeba lekko wcisnąć  bo po jednej stronie jest malutki zatrzask .jeśli jest tylko położona na górze filtra to faktycznie wpada w wibracje .

2 . Jeśli ci woda hałasuje  to nalej ją nieco ponad spad filtra ,aby był zanurzony  pod wodą .

3 Jesli filtr cały wpada w wibracje i przenosi je  na zbiornik to jest źle wypoziomowany ,pod filtrem masz takie" kółeczko " z kanciastymi   brzegami  ustaw odpowiedni  brzeg tak aby  cały filtr był w pionie  ewentualnie pod  to kółko podłuż  kawałek gąbki  ,gumy .

FZN  to najcichsze filtry kasakadowe jakie miałem  ,kup sobie HBL  to zobaczysz co to hałas .

• Like 1

FZN  to najcichsze filtry kasakadowe jakie miałem  ,kup sobie HBL  to zobaczysz co to hałas .
:4-alc:  Mam FZN i HBL, FZNka przy HBLu jest praktycznie bezgłośna. Żaden filtr nie będzie 100% bezgłośny chyba, że kubeł zamknięty w dodatkowo wyciszonej szafce.

Mam wszystkie model   FZN  i żaden nie jest głośny kolego  co ci  w nim hałasuje  ?

1. Jeśli pokrywka na media to ją trzeba lekko wcisnąć  bo po jednej stronie jest malutki zatrzask .jeśli jest tylko położona na górze filtra to faktycznie wpada w wibracje .

2 . Jeśli ci woda hałasuje  to nalej ją nieco ponad spad filtra ,aby był zanurzony  pod wodą .

3 Jesli filtr cały wpada w wibracje i przenosi je  na zbiornik to jest źle wypoziomowany ,pod filtrem masz takie" kółeczko " z kanciastymi   brzegami  ustaw odpowiedni  brzeg tak aby  cały filtr był w pionie  ewentualnie pod  to kółko podłuż  kawałek gąbki  ,gumy .

Nie wiem. Może jest coś  z moim filtrem, ale próbowałem to wszystko i nie pomaga=( Możesz nagrać dźwięk swojego filtra dla porównania?