Jump to content

Różnica w poziomie wody.

Recommended Posts

Zlej trochę wody, możesz coś położyć pod szafkę z jednej strony i tyle.

Możesz też zostawić jak jest i pod samą pokrywą nakleić czarną taśmę lub okleinę do mebli i nie będzie widać, tylko stracisz te 2-3 cm widoku:)

Edited by Daniel Z

Mam to samo u siebie jak by mnie poziomował szafki to  zawsze gdzieś  różnica  1-2 mm  takie proste podłogi :D  .Ale co ważniejsze  to zaznacz sobie  obecny stan /przechył na szkle markerem  i obserwuj  czy się nie powiększa ,jeśli zmian na gorsze nie będzie to bez paniki jeśli będą to działaj szybko :D

Jak się zacznie powiększać ten przechył to pewnie szybciej usłyszy dźwięk pękającego szkła niż zauważy zmiany na kreskach. ;)

Taki przechył to niby nic wielkiego. Ale jaka różnica w siłach działających na szybę i silikon. Ja bym wypoziomował jednak.

Jak się zacznie powiększać ten przechył to pewnie szybciej usłyszy dźwięk pękającego szkła niż zauważy zmiany na kreskach. ;)

Taki przechył to niby nic wielkiego. Ale jaka różnica w siłach działających na szybę i silikon. Ja bym wypoziomował jednak.

Dlaczego miałby się powiększać? Najlepsze jest to że mierzyłem półkę i od ziemi blat jest na takiej samej wysokości. 

szafka może się uginać od ciężaru. Pomiar od połdogi nic nie wniesie, jeśli podłoga nie jest pozioma. A raczej wątpliwe żeby była, bo to niełatwe do uzyskania, a nawet jak się uzyska w trakcie budowy, po kilku latach może się wszystko zmienić, bo każdy budynek "pracuje". Chociażby zmiany od temperatury na zewnątrz, grunt też nie jest czymś kompletnie stałym ;) Ja mieszkam w domu i mam możliwość obserwacji różnych szczelin dylatacynych i można wpaść w zdumienie jak szczelina, która latem ma 1 mm zamienienia się zimą w pół centymetrową, a latem znów powraca do 1mm.

Edited by Łza

"Praw fizyki Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb", że tak zacytuję klasyka.

Albo innego: "Czemu ta ściana jest krzywa? Chodziłeś Pan do szkoły, na geografii chyba uczyli, że ziemia okrągła jest..."

U mnie parkiet mniej więcej z krzywizną globu się pokrywa. :D Dlatego użyłem nóżek do wypoziomowania szafki. Jednak 1,5cm między lewym tylnym a prawym przednim narożnikiem to trochę sporo.

"Praw fizyki Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb", że tak zacytuję klasyka.

Albo innego: "Czemu ta ściana jest krzywa? Chodziłeś Pan do szkoły, na geografii chyba uczyli, że ziemia okrągła jest..."

U mnie parkiet mniej więcej z krzywizną globu się pokrywa. :D Dlatego użyłem nóżek do wypoziomowania szafki. Jednak 1,5cm między lewym tylnym a prawym przednim narożnikiem to trochę sporo.

No 1.5 cm to sporo, mowa tu o max 3mm