Skocz do zawartości

Boczne oświetlenie akwarium? Będzie cos z takiego rozwiązania?


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam pewne pytanko. Otóż wystartowałem jakieś 8 dni temu z małym akwarium poniżej 30 litrów. Wybrałem zestaw

 

15006-1-jk-animals-akvarium-a320-32-24-3

 

 

http://www.jkanimals.cz/cs/akvarijni-potreby/akvaria-akvarijni-komplety/jk-animals/26041-akvarium-jk-a320-cerne-15006-2.html

Bardzo ładnie się prezentuje. Ma wbudowany filtr dość duży. Oświetlenie; biały zimny poprzeplatane niebieskimi diodami. Daje bardzo ładne światło, które dociera na samo dno. Niestety ze względu na budowę filtra, który umieszczony jest na samej górze z tyłu światło nie dociera na tył akwarium. Wiem, że można tam posadzić anubiasa i będzie dobrze, ale wolę cos innego. Niestety Rotala mi obumiera. Pogostemon helferi też coś słabo rośnie i coś zaczyna marnieć, ale wiadomo jak rośliny ze sklepu się przyjmują. Tym bardziej, że teraz przy starcie nawozów za dużo dać nie mogę poza potasem i EasyCarbo, aby mi glon nie powstał. Podłoże dość dobre gdyż zastosowałem Aqua Substrate II . Oświetlenie 5 godzin na początek wiec pewnie, dlatego. Ale nie o tym. Kupiłem świetlówkę Aquael Led Sunny Plant. Pod pokrywę jej nie wsadzę gdyż nie ma miejsca. Takie dziwne pytanie. Co by się stało gdybym ów świetlówkę zamontował na bocznej ściance na, zewnątrz, aby mi oświetlała Rotalę?

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...