Jump to content
Sign in to follow this  
Mariah Madeline

200l tanganika, królewny i przyjaciele?

Recommended Posts

Witam,
tak się składa, że ostatnio zasypałam moje 200l tanganiki do połowy głazami i zastanawiam się, co sądzicie na temat urozmaicenia mojego księżniczkarium dodatkowym gatunkiem? Zamierzam wrzucić do akwarium sporą ilość muszli głównie z powodu ich walorów. Ale też przyszło mi na myśl, że być może w tych muszlach mogłyby zamieszkać muszlowce wielopręgie? Jak myślicie, to dobry pomysł, czy raczej ryzykowny? Z księżnych mam dorosłą parkę i około 7 młodych obecnie. Raczej wiele więcej ich już trzymać nie planuję. A właśnie, może dwugatunkowość w akwarium pomogłaby w selekcji naturalnej? Czekam na za i przeciwy. :)

Który gatunek księżniczki?

... Strach cokolwiek zasugerować. Albo Altolamprologus compressiceps sp. "Shell" albo L. ocellatus. Coś asertywnego, z charakterkiem, ale czy księżniczki nie wyelimiują intruzów tuż po ich wprowadzeniu, tego powiedzieć nie mogę.

W takim razie chyba nie ma sensu ryzykować. W sumie, jak one atakują mnie podczas prac przy akwarium, to wobec innych ryb raczej bardziej łaskawe nie będą. ;) Dzięki za pomoc.

Gdyby kolejność wprawadzania ryb była odwrotna to miało by szansę wypalić, ale w momencie gdy Księżniczki już objęły terytorium swojej koloni wprowadzenie czegoś byłoby jak podanie jedzenia ;)

• Like 2