Jump to content

[160l] Ilość ledów

Thaerin
 Share

Recommended Posts

Witam. Właśnie uruchamiam akwarium o pojemności 160 litrów (100x40x40cm). Planuje zrobić do niego belkę oświetleniową z profili aluminiowych oraz taśm led smd 8520 i tutaj właśnie potrzebuje lekkiej pomocy. Według producenta taśma ta ma moc ok 22-25W/metr oraz daje około 3500lm/m, a ja myślałem o zrobieniu 4-5 linii na długość całego akwarium, 3 linii białych (6500K) oraz 1-2 biało-czerwono-niebieskich dla roślin. Nie jestem jeszcze pewien odnośnie roślin, ale chciałbym aby rośliny lubiące średnią lub sporą ilość światła spokojnie mogły rosnąć. Do akwarium oczywiście planuje podawać CO2. Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Tylko ja nie robiłem belki a przerabiałem pokrywę. Jeżeli to standardowe 160l. To jest płytsze od mojej 240-tli więc radzę jedną zrobić na osobnym wyłączniku. Te taśmy naprawdę dają dużo swiatła . Tak to wygląda u mnie.Dołączona grafikaDołączona grafika

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Nie, zrezygnowałem z co2 bo za szybko mi rośliny rosły i nie miałem co z nimi już robić. Teraz tylko sporadycznie potas z soli i mikro intermag + pałeczki nawozowe w podłoże,lub kulki g-t zależy co akurat mam

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka