Skocz do zawartości

Belka LED do akwarium 240l


Gość flyman7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy taka belka faktycznie nada się do akwarium roślinnego pytajnik.gif

http://www.belio.pl/p112056,sanrise-f002-120cm-57w-belka-led-i-sterownik-do-akwarium-roslinnego.html

Akwarium 240l. 120cm długie. CO2 + nawozy. Na te chwilę mam 4x54W, co daje ok. 0,9W/l.
Ta belka posiada takie parametry: 57W; 6830K; 3458lm (61lm/W)
 
Czy znacie może jakieś inne belki do akwarium 120cm, które nadadzą się dla wymagających roślin pytajnik.gif

 

Tak, słyszałem, że jest dużo ludzi, którzy robią belki na zamówienie.

Ale ... zakładając, że mnie stać, czy parametry tej belki LED są odpowiednie dla roślin pytajnik.gif

Ewentualnie dwie takie belki załatwiły by sprawę pytajnik.gif 
Oczywiście fajnie jakby belka miała możliwość wschodów/zachodów oraz zaprogramowania czasów działania.

Wiem, że morskie belki mają takie cuda, ale ich barwa świecenia zdecydowanie odbiega od tych potrzebnych w słodkowodnym roślinniaku usmiech2.gif

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny mam od mało wymagających do mocno potrzebujących.

Akwarium już istnieje kilka lat.

 

Chciałbym spróbować LEDów, jednakże nie chciałbym sobie strzelić w kolano - w końcu jest sporo odmian lamp, belek czy samych diod.

 

Dominik99, tak też myślałem, jedna osoba już mi oblicza koszt takiej lampy, jednakże cały czas boję się o trwałość taki samoróbek :( Poza tym jestem "detalistą".

 

Znalazłem jeszcze jedną belkę ... też do roślinnego:

 

http://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/nemolight-aqua-fresh-72w-led-lampa-led-106-140cm-8681

 

I tu już mam więcej szczegółów:

 
Diody: 144 sztuk
Diody białe: 8000k - 124szt
Diody niebieskie: 460nm - 8szt
Diody zielone: 630nm - 4szt
Diody czerwone: 520nm - 8szt 

 

Ktoś, coś może więcej się powiedzieć na ten temat ??

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...