Skocz do zawartości

300l Ameryka południowa


szyma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę założyć akwarium z rybkami z Ameryki południowej.

120x50x50 300l

Filtracja: 

-jbl e 900

-aquael turbo 2000

Na chwilę obecną mam Malawi ale nadszedł czas na zmianę.

 

Co powiecie o takiej obsadzie?

6x Akara z Maroni...jeżeli oczywiście będzie dostępna w zoologu

20x bystrzyk ozdobny

10x kirysek,jeszcze nie wiem jaki

parka pielęgniczek ramireza

zbrojniki wszelkiego rodzaju poza oczywiście lamparcim

 

Co zamiast Akar?muszę mieć plan B;) chcę jakieś większe rybki które będą motywować bystrzyki do trzymania się w stadzie. Niekonieczne muszą to być oklepane skalary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z parametrami? Wiesz, że ryby z "Ameryki Południowej" mają rozbieżne potrzeby tak samo, jak np. z jeziora Malawi i dorzecza Konga

W kranie mam ph 7,woda miękka

Obecnych parametrów nie podam,dopiero jak będe robił zmiany bo narazie jest Malawi.

Tak jak piszesz ryby mają rozbieżne potrzeby nawet pyszczaki.

Docelowo w akwarium będe musiał zmniejszyć ph.

Oczywiście muszę zakupić sporo korzeni,zastanawiam się też czy ma sens pakować do kubełka wkład torfowy?

Nie zamierzam się bawić w filtry RO ,myślę że dodatek garbników wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz, że nie wiesz, jaki kirysek, a stricte ciepłolubnych, pasujących do Ramirez jest raptem 1 w miarę dostepny gatunek... to jakoś Ci nie wierzę. :P Zbrojniki to samo. Chyba, że liczysz na to, że walniesz wszystko do 25°C i jakoś to będzie. A potem flexi, pleśniawka, ospa, cała tabelka i zabawa na długie tygodnie. Trzeba się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz, że nie wiesz, jaki kirysek, a stricte ciepłolubnych, pasujących do Ramirez jest raptem 1 w miarę dostepny gatunek... to jakoś Ci nie wierzę. :P Zbrojniki to samo. Chyba, że liczysz na to, że walniesz wszystko do 25°C i jakoś to będzie. A potem flexi, pleśniawka, ospa, cała tabelka i zabawa na długie tygodnie. Trzeba się zdecydować.

Czytasz w moich myślach;)no myślałem o 25 stopniach. No ale jeżeli informacje o tej rybce mówią o 24-30 stopniach to myślałem że wystarczy.

Zresztą z Ramirez mogę zrezygnować ostatecznie i wziąć coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy niżej 26°C to kicha. Lepiej zejsć w okolice 23-24°C, masz wtedy do wyboru ryby subtropikalne, gdzie możesz przebierać w gatunkach. 40 bystrzyków, 15 kirysków pokroju spiżowych lub coś z rzadszych np. C. adolfi/ C. melini, do tego kilka sztuk pielęgnicowatych do dobrania się pary - to już wedle uznania, czy akary, czy np. raczej łatwo dostępne pielęgniczki kakadu lub nawet boliwijskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daruję sobie Ramirezki;)

Chcialbym coś z większej rybki,czytalem o pielegnicy skośnopręgiej ale podobno mimo opisu jest agresywna i lubi wcinać mniejsze rybki.

Jakie podłoże zastosować?mam biały piach po malawi ale chyba bede zmieniał na bardziej naturalny żółty rzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...