Skocz do zawartości

54l Podobno gdzieś w Ameryce Płd


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym relacjonować zakładanie mojego małego projektu.

Jest to mój pierwszy projekt, w którym chciałbym postawić akwarium biotopowe, a chociaż żeby coś z biotopem miało wspólnego.

Tak jak w temacie chciałbym zrobić coś z Ameryki Południowej.

Do rzeczy:

Baniak- 54l 60x30x30

Filtr- Aquael Versamax 1, w jednym koszyku gąbka, w drugim siporax i seachem matrix 50/50 z dojrzałego kubełka.

Oświetlenie- Aquael LedyyTube 6W 6500K

Tło- tylna szyba pomalowana czarną farbą :)

Podłoże- oczywiście piasek ZEW z OBI 20kg  :)

I to by było na razie tyle, akwarium zalane 16.01.17. Woda 100% z dojrzałego już akwarium 300l ogólnego.

Docelowa obsada: Apistogramma Borelli 1+1

Na razie w akwarium dwa korzenie( nie jestem pewien czy korzeń po prawej będzie pasował do wystroju?), szyszki olchy.

Chciałbym dać jeszcze jakiegoś nurzańca albo żabienicę i anubiasa może?

Na razie by było na tyle, wstawiam zdjęcia i proszę o oceny w miarę kompletowania wystroju i dojrzewania banieczki będę wstawiał zdjęcia.

16.01.17:

post-15455-0-67265900-1484733642_thumb.jpgpost-15455-0-24751200-1484733644_thumb.jpg

18.01.17

post-15455-0-77785700-1484733645_thumb.jpgpost-15455-0-46096500-1484733647_thumb.jpgpost-15455-0-88275700-1484733649_thumb.jpg

Przepraszam za słabą jakość zdjęć(telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna fajnie wyglądać. Po lewej trochę łyso, dołożył bym kokosa i na tył jakąś roślinę. Trochę liści i będzie ekstra. Tylko takie pytanie czy ten węgiel jest potrzebny w filtrze? Został bym tylko przy ceramice. I jeszcze jedno czy ten filtr podoła, bo ta kaskada to takie minimum na ten baniak. Ale to moje zdanie.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) Moim zdaniem zbiorniczek nabiera charakteru :) Ale ocenę pozostawiam Wam :)

Doszło kilka małych korzeni i gałązek.

Noi grzałka bo temperatura nad ranem pokazywała 23 stopnie.

https://zapodaj.net/0fe8615d3d2e4.jpg.html

https://zapodaj.net/4dc7ce532c34e.jpg.html

https://zapodaj.net/088802df85a6b.jpg.html

 

PS. niestety niewiem jak dodać zdjęcia aby były widoczne w poście. Może ktoś udzieli szybkiej instrukcji?

Noi oczywiście czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się ten Twój projekcik:) ten korzeń po lewej jakoś nie pasuje,zamieniłbym go z tym drugim tak żeby był po prawej w bardziej zacienionym miejscu.Trochę liścina dno nadało by klimatu.Z żabienic jak już to jakąś z najmniejszych np.jaguar i pistia też doda uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem dosłownie komendy jakie należy wpisać. Może tak:

1. Wrzucasz zdjęcie do jakiegoś wstawiacza.

2. Gdy masz już zdjęcia na serwerze /wstawiaczu, prawym przyciskiem myszy klikasz na małe zdjęcie/miniaturkę i szukasz opcji "otwórz grafikę w nowej karcie". W owej nowej karcie będziesz miał miniaturkę.

3. Duże zdjęcie robisz dokładnie to samo. Czyli prawy przycisk-->otwórz grafikę i voila.

4. Mając "otwarte" oba okna z grafiką wpisujesz komendy co podałem wyżej, tj. (URL= adres dużego obrazka, innymi słowy kopiujesz adres www dużego obrazka)(img)mały obrazek, czyli kopiujesz adres małego obrazka(/IMG)(/URL)

5.pamietasz o kwadratowych [ ] a nie zwykłych () nawiasach.

Prościej się nie da napisać.

P.S. Akwa fajne. Mnie się podoba.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja info i pytanie:

- dwa tygodnie temu wpuściłem parkę Borelek i 10 sztuk Prystelek, niestety Pielęgniczki padły następnego dnia, nie mam pojęcia dlaczego.

Prystelki cały czas trzymają się dobrze, są bardzo ciekawskie, pływają po całym akwarium i z wielką ochotą przyjmują pokarm. Postanowiłem dać zbiornikowi jeszcze trochę czasu (mimo iż robiłem prawie codziennie testy na NO2 i cały czas było 0) i po dwóch tygodniach ponownie wpuściłem parkę Borelek wczoraj wieczorem.

Dzisiaj rano przyglądałem się im przez kilka minut i Samiec pływa przy jednej szybie od dołu do góry, a Samica praktycznie siedzi na dnie i mało co się rusza, dodam że pokarm normalnie zjadły.

Czy mam zacząć się znów martwić że coś może im się stać czy jest to normalny proces aklimatyzacji?

Wczoraj wieczorem robiłem testy:

PH-8

KH-9

GH-12

NO2-0

Może z parametrami coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zjechał z tymi parametrami. Bo to dość wysoko o ile nie za wysoko. Teoretycznie trzymasz je w górnej granicy jeżeli idzie o pH, twardości takie też nie bardzo leżą tym rybkom. zrób podmianę, przepuść wodę przez torf, to trochę zbije zasadowość. Stopniowo pozmieniać. Tylko uważaj, żeby od razu nie przegiąć, bo 54l to dość mało a o zachwianie biologii łatwo. I kontroluj to pH.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki torf będzie najlepszy? Nigdy nic takiego nie robiłem. Gdzie mogę go kupić?

 

Nigdy nie miałem Borelek i nie znam ich zachowań, ale wydaje mi się że się rozparowały po wpuszczeniu do baniaka. Czy od razu dokupić może jeszczę jedną lub dwie samiczki? Czy może dać im jeszcze chwilę czasu na aklimatyzację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio harem 1+2 będzie lepszy w tym litrażu?

Wczoraj dolałem trochę wywaru z szyszek olchy, nie wiem czy on coś pomoże ale chyba też posiada takie coś garbniki prawda?

Do jakich wartości powinienem zejść?

I jak najlepiej zrobić to bez filtra RO? Torf? Czy to jedyny sposób? Jeśli tak to skąd taki torf i jaki najlepszy i jak go przygotować?

Na tą chwilę nie będę inwestował w RO do tak małego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o armatach torfowych na necie dużo tego jest. A torf kupisz w ogrodniczym. Jeżeli nie chcesz RO to kup baniaki wody demineralizowanej w markecie za 5l np. w Carrefour zapłacisz jakies 3,5pln.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...