Skocz do zawartości

Co wsadzić do 45l?


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@1 http://biotope-aquarium.info/badc-2016/aquaria/ przejrzyj sobie aranżacje biotopowe różnych akwariów, moze Cię coś zainspiruje. ;)

 

@2 Nawet wypada, to Ci przyspieszy stabilizację cyklu azotowego. Nadal sugeruję odczekać 2 tygodnie przed wpuszczaniem życia po takim zaszczepieniu.

 

@3 Rybom mało światła nie zaszkodzi, możesz oświetlić np. jedną stronę zbiornika, a drugą zostawić zacienioną - zwierzaki same sobie wybiorą, gdzie chcą siedzieć.

 

@4 Niestety, nie obędzie się bez przykrycia, jeśli nie chcesz ryzykować znajdowania suszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak dzisiaj zalany. Do filtra poszło trochę ceramiki i seachem matrix z kubełka dojednej komory a w drugiej została gąbka.

Niestety narazie w akwa jest tylko jedek korzeń bo dopiero będę kompletował wystrój.

Jeszcze chciałem zapytać czy liście dębu żeby wrzucić do wody trzeba jakoś specjalnie przygotować? Czy wystarczy tylko wysuszyć? Noi skąd je teraz wziąć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie jutro wybiorę się na przejażdżkę w poszukiwaniu liści :)

A teraz wstawiam zdjęcie jak to w tej chwili wygląda.

 
I mam pytania:
1.Co by pasowało do tego korzenia? Chciałem dać za nim jakąś roślinkę, może żabienica albo coś takiego?
2.Po prawej stronie albo chciałem dać jeszcze jeden korzeń albo jakiś kamień(tylko jaki?) i roślinkę? Jak uważacie?
3.Czy dać może jakiegoś kokosa na środek albo coś?
4.Chciałem dać jeszcze trochę gałązek tylko nie wiem jakie mogą być? Czy mogą być z jakiegoś drzewa które znajdę gdzieś w okolicy? Najlepiej jakiego? I jeśli tak to jak przygotować takie gałązki do włożenia do wody?
 
Oczywiście drugi korzeń(mniejszy) pójdzie albo na drugą stronę akwarium albo jak nie będzie pasować to wyląduje w 300l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie najlepiej suche. Nigdy nie zbierałem z drzewa tylko z ziemi. Unikaj iglastych bo żywica . Jeżeli chodzi o przygotowanie to kiedyś gotowałam, suszylem w piekarniku teraz polewam wrzątkiem i do akwarium. Jakiś czas pływa

ją i potem toną. Mi podobają się gałęzie olchy czarnej.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem jak ja bym to zrobił,ty możesz przecież zrobić inaczej. Przy szyszkach warto upewnić się ,że są otwarte i nie mają nasion (podobno szkodzą ).

Nurzancowi gdybyś się na niego zdecydował warto dać pod korzenie dla rozpędu kulki gliniano-torfowe. Tak samo żabienicy czy kryptokorynie.

A nie myślałeś o jakimś Microzorium na korzeń? To też może dobrze wyglądać.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Szyszki olchy wczoraj wrzuciłem do akwarium i woda już troszkę zrobiła się brązowa. Założyłem temat w galerii i tam będę relacjonował postępy.

 

Ale piszę w innej sprawie :) Ponieważ troszkę wciągnąłem się w klimaty Ameryki Płd. i zaczyna mi się coraz bardziej podobać to w głowie już zaczął powstawać taki plan:

Mam akwarium 300l 120x50x50 w którym pływa Gurami Mozaikowy 1+2, Modrook Słoneczny 25szt, krewetki Amano 20szt, Kiryski Szmaragdowe 8 szt.

Jest to taki ogólniak który zaczyna mi się nudzić :P

I tutaj w głowie zrodził się taki plan na przyszłość(gdzieś może za pół roku) aby w 300l zrobić Amerykę Płd i A. Borelli przenieść z 54l do niego i dołożyć jeszcze jakąś obsadę pasującą do biotopu.

I tutaj pierwsze pytanie:

1. Co mógłbym dołożyć do A. Borelli do 300 litrów?

 

Ale, ponieważ też podobają mi się Muszlowce i Tanganika to może lepiej zrobić w przyszłości Tanganikę w 300l a Amerykę i Borelki zostawić w 54l?

I tutaj drugie pytanie:

2. Jakie obsadę z Tanganiki bym mógł zrobić w 300l żeby to miało ręce i nogi?

 

Prosiłbym o podpowiedzi i uwagi ponieważ 300lbędzie zależało od tego które ryby mi się bardziej spodobają na obsadę. Ale to melodia przyszłości,nie wcześniej niż za pół roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 300l z Tanganiką spokojnie dasz rady układ 2 gat muszlowców - kolonia (np. N. multifasciatus) i para (N. brevis), 1 gat. naskalników (np. J. dickfeldi) i coś w to (P. nigripinnis).

 

Do borelek w 300l możesz i tak dołozyć tylko małe ryby, więc pomyśl, co Cię bardziej ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie w przyszłości 300l zostanie zmienione na Tanganikę :)

Podałeś przykładową obsadę czy tylko takie ryby które tam pasują? Czy są może jeszcze jakieś inne gatunki które by mogły tam pływać?


54l to masz już większe pole do popisu z muszlowcami Tanganiki, względnie możesz eksperymentować z jeziorem Inle. Do Borelek możesz dołączyć kiryski sierpoplame (pod warunkiem, że zapewnisz trochę niższe pH).

Jeszcze wracając troszkę do tego co mogłoby pływać z Borelkami to znalazłem właśnie w Łodzi kiryski sierpoplame. Więc ile można by ich wpuścić razem z Borelkami? 6? 8? 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie dzięki. Chętnych zapraszam do podglądania mojego baniaczka w galerii. W piątek będą Kiryski Sierpoplame a w przyszłym tygodniu Borelki. Tylko nie wiem czy próbować kupić dobraną parę, bosą takie dostępne w Łodzi i w Zgierzu. Czy lepiej kupić więcej samic żeby się dobrały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Twoja własna decyzja. Borelki jak na pielęgniczki, to kojarzę są dość 'ugodowymi' zwierzakami, ale na ile uda Ci się transfer pary między akwariami, nie możemy określić. Możesz sprobować, a jak zaczną się utarczki, będziesz musiał bezwzględnie dołożyć ryb do dobrania pary. A możesz od razu zakupić więcej, tylko wtedy pozostaje szukanie nowego domu nadwyżkowym rybom. Gdybyś mieszkał bliżej, to mógłbym się zaoferować, bo mam miejsce w 80x35 na coś niewielkiego przy dnie, ale między województwami lipa, więc no :P Zajrzyj na łódzkie fora, może uda Ci się coś nagonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będą u mnie Corydoras Hastatus 12 sztuk.

A w przyszłym tygodniu Borelki

 

A teraz zaczynam już planować Tanganikę w 300l ;) Muszę znaleźć jakiś dobry dom dla moich rybek i biorę się za Tanganikę :)

I tutaj znów powstaje wiele pytań.

Pierwsze to tło. Bardzo podobają mi się tła wewnętrzne coś w tym typie:

http://biotope-aquarium.info/aquariums/chituta-deep-lake-tanganyika-zambia-720-l/

http://biotope-aquarium.info/aquariums/lake-tanganyika-zambia-area-480-l/

 

Tylko nie wiem jak to się ma w praktyce. Z czego wogóle zrobić takie tło, jak je zamontować w akwarium i jak jest później z czyszczeniem takiego tła.

Czy dla świętego spokoju poprostu pomalować szybę na czarno lub niebiesko i z głowy?

Co byście polecali? 

Edytowane przez damianzgierz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...