Skocz do zawartości

pomocy... skalara to jajka czy brzanki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Dzisiaj moje kochane "rzaby" zaskoczyły mnie - któraś z moich rybek zniosła ikrę na filtrze... Wszystko byłoby ok, gdybym był przygotowany na to, a tu taki numer... Mój pierwszy problem, to identyfikacja rodziców. Dlaczego? Ponieważ w akwarium pływa mi brzanka, która dosłownie od paru dni wygląda jakby połknęła piłeczkę pingpongową ;) tzn. ma strasznie duży brzuszek. Stąd też stawiałem na to, że to jej jajeczka, ale... no właśnie - strefę wokół pompki i ikry okupują skalary. Pływają wokół, odpędzają wszystkie inne rybki, i co ciekawe - pływają przy pompce od dołu do góry tak jakby pocierając brzuchem ikrę, raz jeden raz drugi. Do tej pory sądziłem, że są one tej samej płci (wypukłe czoła), więc teraz mam problem co z tym wszystkim zrobić.

Kurcze, a chciałem dzisiaj podmienić trochę wody, bo nadeszła pora, a tu taki numer...

Proszę o porady, czy i jak mam przenosić te jajeczka do innego akwarium? Jakie warunki muszę im zapewnić chcąc żeby się "coś wykluło"? Ile to wszystko trwa?

Pierwszy raz mam taką sytuację, mogę trochę panikować ;) Niemniej jednak proszę o wszelaką pomoc!

 

Pozdrawiam

post-1085-13685156106809_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wszystko jasne. Skalary opiekowały się jajeczkami do momentu zgaszenia światła w akwarium, potem już zajęły się sobą. Ok. 7 rano jeszcze całkiem sporo ikry zostało, godzinę później nie było już kompletnie nic... Może następnym razem, już w nowym akwarium, uda się coś więcej :)

 

@Thierry: mam prośbę do ciebie - jak masz tak komuś znowu odpowiedzieć, to zastanów się przed tym trzy razy. Jak już piszesz, to niech to chociaż będzie coś sensownego i przydatnego.

 

@lukix: Dzięki za krótką, ale treściwą poradę. Niestety, moje skalary tym razem nie stanęły na wysokości zadania. Może innym razem... Pozdrawiam

 

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...