Jump to content

Problem z akwarium. Jestem początkującym.

Recommended Posts

Witam. Pisze poniewaz mam problem z swoim akwarium. Posiadam akwa 54l jestem jego posiadaczem od jakis 2 miesiecy. Posiadam w nim filtr wewnetrzny 600l/h oraz grzalke z termostatem 50w. Temperatura wody to 25 stopni. Problem z jakim sie borykam jest metnienie wody a dokladniej woda robi sie jak by delikatnie biala a w niej plywa masa jak by malutkich babelkow... Wode podmieniam raz w tygodniu lecz nawet to nie pomaga bo zaraz po podmianie woda robi sie taka sama... Oprocz tego mam problem z glonami na szybie sa to cienkie krotkie nitki... co moze byc powodem metnienia wody oraz glonow? Akwarium oswietlam 8h dziennie posiadam dosc sporo zywych roslin. Moja obsada to 6 neonow inessa 8 danio rozowych 3 molinezje oraz 6 danio posiadam takze jednego glonojada. Z gory dziekuje za pomoc.

Ja miałem to samo... Mętniała mi woda przez sol akwarystyczna...

Bo sól akwarystyczna ( ta niebieska) zabija biologie w zbiorniku co zreszta jest napisane na opakowaniu"nie stosować w zbiornikach z filtracja biologiczna"

Jesli mowa juz o soli to tylko niejodowana i tylko w dojrzałym zbiorniku.