Skocz do zawartości

Pomoc w obsadzie 112l


fokus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno robiłem restart akwarium i ogólnie czekam aż woda dojrzeje . Ogólnie nie wiem jakie rybki obsadzić w to akwarium .Na pewno muszę tam wsadzić moje neonki iness 10 szt z dużego akwarium . I nie wiem co jeszcze było by ciekawego i kolorowego .Myślę jeszcze nad parka ramirez no i coś na dno akwarium icon_smile.gif .Proszę o pomoc i fajne zestawy w wolnej chwili . 

Dziękuję z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby takie, na jakie warunki w akwarium pozwolą :) Twardość wody, odczyn. Neony Innesa to ryba subtropikalna, a Ramirezy to znów ryby tropikalne. Łącząc w ten sposób zwierzęta  skończysz w dziale chorób, komuś będzie za ciepło lub za chłodno.

 

czytałem dużo o neonkach i ramirezach . temperatura 25 stopni dla dwóch gatunków odpowiednia pH wspólne twardość wody również  wręcz mogą żyć w tych samych warunkach .każda encyklopedia ryb poleca neony inessa z para pielegniczek ramireza .Wiec trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi .Albo zle jest napisane.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która każda encyklopedia? Czyżby 'rybyakwariowe.eu'? :P

 

Dla Innesów 25-26 to okresowa temperatura, długoterminowe trzymanie będzie dla nich równie niezdrowe, co w 20-21°C. Ramirezy poniżej 26 robią się dość podatne na choroby ;)

wpisując w gogle fora akwarystyczne i patrząc piec pierwszych z brzegu każde forum na podobny  temat akwaryści podają  ławice  neona inessa i pare ramirez bądź kakadu . W gruncie rzeczy nie taki był temat mojego postu :) wiec lepiej byś polecił jakiś ciekawy  zestaw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W gruncie rzeczy nie taki był temat mojego postu
W odpowiedzi odnoszę się do treści Twojego postu. ;)

 

patrząc piec pierwszych z brzegu każde forum na podobny temat akwaryści podają ławice neona inessa i pare ramirez bądź kakadu
I tu widzisz jest kolejna rozbieżność, gdyż kakadu z Innesami pasuje, a Ramireza niczym pięść do nosa - Ramirezy są polecane do neonów zielonych.

 

wiec lepiej byś polecił jakiś ciekawy zestaw :)

 

 

Ryby takie, na jakie warunki w akwarium pozwolą :) Twardość wody, odczyn.
http://forum.superakwarium.pl/forum-27/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

Im mniej informacji podajesz, tym uboższą pomoc otrzymasz, bo w ciemno nie mam zamiaru powiedzieć Ci 'zestaw' taki a taki, a potem dowiedzieć się, że podpuszczam akwarystów do niewłaściwego układania obsady - raz już ktoś po mnie jeździł, bo nie dość ostrzegałem, więcej się tak nie podłożę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi odnoszę się do treści Twojego postu. ;)

 

I tu widzisz jest kolejna rozbieżność, gdyż kakadu z Innesami pasuje, a Ramireza niczym pięść do nosa - Ramirezy są polecane do neonów zielonych.

 

 

 

http://forum.superakwarium.pl/forum-27/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

Im mniej informacji podajesz, tym uboższą pomoc otrzymasz, bo w ciemno nie mam zamiaru powiedzieć Ci 'zestaw' taki a taki, a potem dowiedzieć się, że podpuszczam akwarystów do niewłaściwego układania obsady - raz już ktoś po mnie jeździł, bo nie dość ostrzegałem, więcej się tak nie podłook 

ok poczytałem trochę głębiej o neonach innes i ramirezach jest racja w tym co mówisz tylko ludzie piszą ze je trzymają razem. co do ramirez to z neonkami tak czerwonymi bądź zielonymi z czego wyczytałem :) z encyklopedii :P . A parametry wody narazi ciężko coś stwierdzić bo na razie  woda dojrzewa i pomiary tak się zmienia zanim coś tam wrzucę  :) . Ale stwierdzasz fakty ze neon innes i pielegniczki kakadu mogą być jeśli oczywiście woda bedzie odpowiednich parametrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczytałem trochę głębiej o neonach innes i ramirezach jest racja w tym co mówisz tylko ludzie piszą ze je trzymają razem. co do ramirez to z neonkami tak czerwonymi bądź zielonymi z czego wyczytałem :) z encyklopedii :P . A parametry wody narazi ciężko coś stwierdzić bo na razie  woda dojrzewa i pomiary tak się zmienia zanim coś tam wrzucę   :) . Ale stwierdzasz fakty ze neon innes i pielegniczki kakadu mogą być jeśli oczywiście woda bedzie odpowiednich parametrów 

Ludzie trzymają różne rzeczy - także gupiki z neonami i molinezje w 45 litrach. Nie sugeruj się tym, co ludzie... tylko weź za dobrą monetę, co piszą Ci doświadczeni "trzymacze ryb". Ja na ten przykład (nie udzielając się zanadto) wyczytałem z tego forum naprawdę mnóstwo przydatnej wiedzy. Przejrzyj dział "Obsady" w interesującym Cię zakresie akwa i już zyskasz jako-takie pojęcie o tym, co z czym i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...