Skocz do zawartości

Blado-zielone i bardzo delikatne rośliny


jimmy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z roślinami. Są blado-zielone i bardzo delikatne.

Kupiłem od hodowcy z "przycinki" i wsadziłem do akwarium i wszystko co nowe wyrośnie jest "wyciągnięte", rzadkie i właśnie takiego mało soczysto-zielonego koloru.

Akwarium 50 litrów, ziemia ogrodowa i na to żwir, od tygodnia bimbrownia, a wcześniej carbo w płynie. Co dziennie jedna pompka makro i mikro z lini blue-line. (https://www.clarias.pl/blue-line-zestaw-mikro-250mlmakro-250mlco2-250mlkulki-nawozowe-35szt-zestaw-nawozow-p-6118.html)

Rośnie bardzo szybko (nawet ok 1 cm dziennie), ale jest rzadkie, delikatne i wyciągnięte.

Oświetlenie to świetlówki kompaktowe 30 W (4300K) - 10h/dzień. CO2 z bimbrowni mieszane za pomocą filtra fat-1 (rurka z bimbrowni podłączona do rurki od zasysania powietrza). Temperatura 20-21C

 

Co zrobić aby miały więcej listków niż łodygi i bardziej zbitą strukturę?

 

moczarka kanadyjska

wywłócznik aquaticum

tatarak karłowaty- Acorus gramineus

wywłócznik okółkowy

rogatek

hottonia

mech zdrojowy

ophiopogon minima

 

Brak ryb, tylko dwa ślimaki neritina zeberka.

post-24399-0-43216700-1482101833_thumb.jpg

post-24399-0-32757900-1482101843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo jest na ziemi. Ja też tak miałem. Amazonka od kolegi z forum przez pół roku nic nie urosła. I kupiłem patyczki nawozowe do roślin doniczkowych zielonych. Łamię na pół i wpycham pod rośliny. Po kilkanaście co 2 miesiące. Trwa to od wiosny. Już kupiłem drugie opakowanie tych pałeczek nawozowych. Rybom to nie przeszkadza. Corydoras julii - kiryski lamparcie mnożą się w ogólnym na potęgę. mam jeszcze pandy, ale brak samicy. Więc jak kto odważny to polecam.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemi są od miesiąca.

Od tygodnia działa bimbrownia - wcześniej carbo.

Wywłócznik jak go kupiłem wyglądał tak

original.JPG

A teraz wygląda tak jak na drugim zdjęciu.

 

Sprawdzę te pałeczki bo mam tylko ślimaki w tym akwarium.

 

Rogatek sztywny był czerwony jak go kupiłem, a teraz rozrasta się jak głupi ale jest zielony.

Moczarka jest strasznie wyciągnięta i ma małe liście, jest za ikonką rybki na pierwszym zdjęciu- widać kawałeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wniosek jest prosty. W akwarium z którego pochodzą te rośliny, panowały dużo korzystniejsze warunki niż w Twoim akwarium. To jest powód ich kiepskiej kondycji.

Wywłóczniki i moczarki nie mają jakiś specjalnych wymagań, więc jak jest z tym źle u Ciebie? Niestabilne CO2, nieodpowiednie oświetlenie, niedobory jednych substancji odżywczych przy nadmiarze innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...