Jump to content

Boraras brigittae - czy trzyma się ławicy?


olidabro
 Share

Recommended Posts

Hej, jak w temacie - szukam info, ale ciężko znaleźć, więc dlatego kieruję pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, którzy być może mieli do czynienia z tą właśnie rybką.

 

Szybkie pytanie - czy rybka tego gatunku ma tendencję do trzymania się ławicy i ładnego wspólnego pływania (powiedzmy 10-15 sztuk, chodzi o zbiornik 60l, więc więcej nie wchodzi w grę)? Czy raczej pojedyncze egzemplarze rozpraszają się po kątach?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Mam ok. 25 sztuk w 84L, jako towarzystwo same mniejsze gatunki, brak większego "drapieżnika" i u mnie są w totalnej rozsypce (dla mnie to nie kłopot bo takie było dla nich "zastosowanie" u mnie w baniaku), czasem siedzą gdzieś po kilka sztuk ale o pływaniu w stadku nie ma mowy.

Co ciekawe w tym samym akwarium mam 12 neonów simulans i one już bardzo często pływając sobie w stadku, wzdłuż przedniej szyby na przykład i bardzo to fajnie wygląda.

Edited by Limak86
Link to comment
Share on other sites

 

 

Żadna ryba nie będzie trzymać ławicy w takiej ilości, w tak małym zbiorniku i bez "zaganiacza". Co oprócz borarasów będzie tam pływać?

Na razie to nawet nie wiem, czy borarasy będą tam pływać. Po to pytam o ich zwyczaje, żeby zastanowić się, czy chcę je do akwarium, czy nie ;)

 

 

 

Co ciekawe w tym samym akwarium mam 12 neonów simulans i one już bardzo często pływając sobie w stadku, wzdłuż przedniej szyby na przykład i bardzo to fajnie wygląda

dzięki za info, w takim razie chyba wrócę do pomysłu z simulansami :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...