Jump to content

Boraras brigittae - czy trzyma się ławicy?

olidabro
 Share

Recommended Posts

Hej, jak w temacie - szukam info, ale ciężko znaleźć, więc dlatego kieruję pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, którzy być może mieli do czynienia z tą właśnie rybką.

Szybkie pytanie - czy rybka tego gatunku ma tendencję do trzymania się ławicy i ładnego wspólnego pływania (powiedzmy 10-15 sztuk, chodzi o zbiornik 60l, więc więcej nie wchodzi w grę)? Czy raczej pojedyncze egzemplarze rozpraszają się po kątach?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Mam ok. 25 sztuk w 84L, jako towarzystwo same mniejsze gatunki, brak większego "drapieżnika" i u mnie są w totalnej rozsypce (dla mnie to nie kłopot bo takie było dla nich "zastosowanie" u mnie w baniaku), czasem siedzą gdzieś po kilka sztuk ale o pływaniu w stadku nie ma mowy.

Co ciekawe w tym samym akwarium mam 12 neonów simulans i one już bardzo często pływając sobie w stadku, wzdłuż przedniej szyby na przykład i bardzo to fajnie wygląda.

Edited by Limak86

Żadna ryba nie będzie trzymać ławicy w takiej ilości, w tak małym zbiorniku i bez "zaganiacza". Co oprócz borarasów będzie tam pływać?

Na razie to nawet nie wiem, czy borarasy będą tam pływać. Po to pytam o ich zwyczaje, żeby zastanowić się, czy chcę je do akwarium, czy nie ;)

Co ciekawe w tym samym akwarium mam 12 neonów simulans i one już bardzo często pływając sobie w stadku, wzdłuż przedniej szyby na przykład i bardzo to fajnie wygląda

dzięki za info, w takim razie chyba wrócę do pomysłu z simulansami :)