Skocz do zawartości

Żółw w akwarium


Drzymek79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem propozycje nie do odrzucenia, mianowicie znajomy ma małego żółwika wodno- lądowego- nie wie jakiego. On nie może go już trzymać , w sklepie nie chcieli przyjąć, wiec zwrócił się do mnie wiedząc o moim akwarystycznym hobby.

Wezmę żółwia do siebie i stworze mu nowy dom w jednym z moich akwariów, lub żółw ma duże szanse wyładować w toalecie.

Jak wyglądać może symbioza żółwia z roślinami, gupikami oraz brzankami?

 

Czekam na odpowiedzi potwierdzone doświadczeniem, gdyż w Google mnóstwo sprzecznych informacji w większości od ludzi nie znających się na rzeczy.

 

Życie żółwia w waszych komentach ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Drzymek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwie to w głównej mierze drapieżniki. Posiadam żółwia żółtolicego i co jakiś czas podrzucam mu rybkę, żeby na nią zapolował, radzi sobie świetnie, więc te Twoje mają małe szanse na przeżycie. Poza tym musisz mu zapewnić miejsce do wygrzewania się, zrobić jakąś wyspę, więc musiałbyś znacznie upuścić wody w akwarium i zamontować mocną żarówkę pod którą będzie się wygrzewał.

Edytowane przez Peter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Żółw rybki zje, zagryzie roślinami, strasznie zanieczyści akwarium, i jak napisał Peter007 potrzebuje jakiejś wysepki.

 

Zapewne jest to żółw żółtolicy lub czerwonolicy (najbardziej pospolite żółwie). Miałem oba więc piszę z doświadczenia.

Edytowane przez Dawidk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to któryś z żółwi ozdobnych ( zdjęcie wiele by wyjaśniło ). Takie żółwie muszą mieć dostęp do stałego "lądu". Może to być np: wystający ponad wodę większy korzeń na który żółw będzie mógł swobodnie wyjść aby się wygrzać i odpocząć od pływania. Taki żółw pozbawiony dostępu do stałego lądu, a przez to zmuszony do ciągłego pływania wcześniej czy później padnie z wyczerpania.

Poza tym trzymanie go razem z rybami jest słabym pomysłem. Żółw może na nie z upodobaniem polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dałem bratu a w zasadzie jego żółwiom (ma dwa żółwie czerwonolice dorosłe, każdy z nich wielkości dłoni), ok 12 szt. H.erythrozonus i myślałem, że sobie ładnie razem będą pływały czyt. ot, takie urozmaicenie w akwaterrarium...po pół godziny nie widziałem żadnej ryby... Jeżeli chodzi o tzw. wyspę, trzeba pomyśleć o czymś naprawdę mocnym i stabilnym. Ja pokroiłem tło strukturalne i sklejałem "klejem" do żywych skał ( przeznaczonych dla akwa morskiego).

P. S. Wszyscy piszecie, "wrzuć zdjęcie"... Po co? Przecież i tak każdy żółw wodny czy wodno- lądowy zapoluje na gupika...

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa to nie problem, bo są teraz dostępne takie wysepki z tworzywa, które wieszasz na szybach akwarium ale jakaby nie była to wyspa to trzeba znacznie upuścić wody. Ta wieszana ma też taką zaletę, że pozostaje pod nią wolna przestrzeń do pływania. W zasadzie ani zdjęcia ani ta dyskusja jest niepotrzebna, bo ryb z żółwiem się nie trzyma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żółwiach trzeba dużo wiedzieć, żeby się nim zająć. Podstawowym błędem ludzi jest jego przekarmianie co kończy się śmiercią. W zależności od wieku żółwia karmimy go nawet raz na 1-2tyg, im starszy tym rzadziej. Żyją po kilkadziesiąt lat, więc taka decyzja musi być dobrze przemyślana, bo te zwierzęta często kończą w jakichś zalewach czy stawach.

Edytowane przez Peter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze raz:

 

 

 

żółw ma duże szanse wyładować w toalecie

 

W sumie to sam mogę go przygarnąć. I tak miałem w planie akwaterrarium dla żółwi czerwonolicych i jedna gadzina więcej nie zrobi mi raczej wielkiej różnicy. :)

Edytowane przez Vexatus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Akwaterraium nie wymaga częstego czyszczenia, za to wydajnej filtracji (filtr do akwarium 2. razy większego niż posiadamy). Dla większości gatunków minimalny litraż akwarium to 200l, więc potrzebny jest filtr do akwarium 400l! Jedynie gatunki takie jak m.in. żółw wonny czy żółw chiński mogą żyć w mniejszym akwarium (np. 70x40x40) i dla nich wystarczy filtr do akwarium 250l.

Edytowane przez hesus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...